PERH saab uue korpuse ehitamiseks 14,5 miljonit eurot

Rahandusminister kinnitas sel nädalal Põhja-Eesti Regionaalhaigla eurotoetuse taotluse Y-korpuse rajamiseks.

Rahandusminister Toomas Tõniste otsustas rahuldada Põhja-Eesti Regionaalhaigla toetuse taotluse Mustamäe meditsiinilinnaku Y korpuse rajamiseks. Projekti rahaline toetus tuleb Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Projekti abikõlblikud kogukulud on 29,5 miljonot eurot ja toetuse määr 49,2 protsenti projekti abikõlblikest kuludest. Toetuse maksimaalne suurus on 14,5 miljonit.

Haigla omafinantseeringu minimaalne määr on 50,8 % projekti abikõlblikest kuludest ja suurus vähemalt 14,99 miljonit eurot.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juht Agris Peedu kinnitas selle aasta maikuus, et nende jaoks on lähiaastate mahukaim investeering just Y-korpuse ehitus Mustamäele.

Järgmise viie aasta plaanis olev uus korpus (12 500 m2) rajatakse Mustamäe hoone taha. Sinna tuleb muuhulgas patoloogiakeskus, päevaravi osakond, hemodialüüsi osakond, hematoloogia palatiosakond, keemiaravi palatiosakond ja nefroloogia palatiosakond.

"Seega on Y-korpuse valmimine väga vajalik ka patsiendivaatest," ütles Peedu ja lisas, et uue korpuse ehitus võimaldab haiglal oma tegevusi enam koondada just Mustamäe meditsiinilinnakusse.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.