Ravimiseaduse muudatus läbis esimese lugemise

Eile toimus riigikogu suures saalis ravimiseaduse muudatuse esimene lugemine, millega tühistatakse nende ravimite müügiload, mida ei ole Eestis kolme aasta jooksul turul olnud.

Eelnõuga muudetakse ravimiseadus § 76 lõikega 61 nii, et ravimiametil oleks õigus tunnistada kehtetuks nende ravimite müügiload, mis ei ole Eestis kolme järjestikuse aasta jooksul müügiloa hoidjalt kättesaadav. Seda välja arvatud juhtudel, kui müügiloa tühistamist ei ole mõistlik teha rahva tervise huvides. Eelnõu väljatöötamine on tingitud vajadusest kindlustada ravimite järjepidev kättesaadavus Eesti patsientidele. Samuti peaks see mõjutama ravimite müügiloa hoidjaid ka tegelikkuses oma müügiloaga ravimeid turustama.

Eelnõud tutvustas riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees Monika Haukanõmm. Seaduse eelnõu läbis esimese lugemine ja muudatusettepanekute tähtajaks on 3. oktoober 2017 kell.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.