Ministeerium kaalub ravikindlustuse laiendamist kõigile

Eestis on ligi 90 000 inimest, kes saavad arsti jutule vaid siis, kui neil on raha oma ravi ise kinni maksta või on neil rahvakeeli öeldes surm silme ees. Nüüd analüüsib sotsiaalministeerium, kas riigil poleks odavam anda ravikindlustus kõigile.

 "Meil on ravikindlustusskeemis olulised puudused," tunnistas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (SDE).

Nimelt pole 90 000 inimesel üldse ravikindlustust ning teist sama palju on neid, kellel see on katkendlik ehk kindlustus kehtib enam kui üks, aga vähem kui 12 kuud järjest, kirjutas Postimees.

"Mingi hulk neist on juhutöötajaid, aga on ka neid, kes on jäänud süsteemi hammasrataste vahele, kui vahetatakse töökohta," sõnas minister.

Hiljuti näiteks oli valitsuses juttu meremeestest, kes on üheksa kuud merel, ja sel ajal tagab reeder neile ravikindlustuse, puhkuse ajal kolmeks kuuks Eestisse tulles neil seda aga pole. "Ravikindlustuse saamiseks lähevad nad töötukassasse, neile koostatakse tööotsimiskava, kuigi reaalset nad tööd ei otsi," rääkis Ossinovski.

Ravikindlustuseta on ka paljud loomeinimesed. "Kui ma kaks aastat tagasi ministriks sain, siis otsustasime loomeinimeste küsimuse ära lahendada," rääkis minister. Lahendus leitigi, kuid see oleks juba praegu väga keeruliseks muutunud süsteemi veelgi segasemaks teinud.

"Meil on tekkinud päriselus esile kerkinud probleemide lahendamiseks üle 50 erineva aluse ravikindlustuse saamiseks, millest umbes 20 on sellised, kus sihtrühm on alla saja inimese," selgitas Ossinovski, miks sotsiaalministeerium pidas mõistlikumaks veel ühe väheseid inimesi puudutava erisuse loomise asemel kaaluda kogu süsteemi muutmist.

"Vaadates laiemaid trende, tulevikutööd, kus tööõigus muutub palju paindlikumaks, n-ö hammasrataste vahele jäävate inimeste arv kasvab," arvas tervise- ja tööminister.

Sotsiaalministeeriumi vastav analüüs valmib järgmise aasta kevadeks ja seejärel esitatakse see valitsusele koos selgitustega, mida tooks üldise ravikindlustuse andmine kaasa nii tervishoiule kui ka riigieelarvele.

Haigekassa tervishoiu- ja kommunikatsiooniosakonna juht Katrin Romanenkov ütles, et haigekassa nõukogu ei ole ravikindlustuse laiendamise küsimust arutanud.

Pikemalt Postimehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.