Operatsioon paljastas 26 ebaseaduslikku ravimisaadetist

Pakk Indiast.
Pakk Indiast.

Interpoli korraldatud rahvusvahelise operatsiooni PANGEA käigus avastati ravimiameti ning maksu- ja tolliameti koostöös nädala jooksul postipakkidest 26 ebaseaduslikku ravimisaadetist.

Lisaks eemaldati eestikeelsest veebist viis ravimipakkumist ning Interpolile edastati teave 44 väljaspool Eestit registreeritud veebilehekülje kohta, mille puhul kahtlustati ebaseaduslike ravimite pakkumist.

Ravimiameti inspektsiooni osakonna juhataja kohusetäitja Katrin Kollisti sõnul pakuvad seaduslike internetiapteekide kõrval veebis ravimeid ka firmad, kes ravimeid müüa ei tohi. „Kuigi nende veebileht võib välja näha professionaalne, võib tegu olla ebaseadusliku müügikoha ja võltsitud ravimitega,“ ütles Kollist.

„Seetõttu soovitame ravimid osta ainult seaduslikust apteegist või internetiapteegist - korrektne ja kontrollitud turustusahel tagab ravimi jõudmise patsiendini sama kvaliteetsena, kui ta toodeti. Mujalt ostetud ravim võib olla valesti säilitatud, aegunud või võltsitud ja seetõttu kasutamisel ohtlik,“ lisas Kollist.

Maksu- ja tolliameti tolliosakonna juhataja Urmas Koidu sõnul on seoses e-kaubanduse levikuga suurenenud ka tolli tähelepanu postipakkide kontrollimisel. „Lisaks ärahoitavale majanduslikule kahjule on tolli üks olulisemaid eesmärke, et inimeste tervist ja elu kahjustavad tooted ei pääseks üldse Eesti turule,“ ütles Koidu.

Operatsioon PANGEA on Interpoli poolt igal aastal korraldatav ühisoperatsioon, mis ühendab tolli, politseid ja ravimiameteid erinevatest riikidest üle maailma. Operatsiooni eesmärk on avastada ja tõkestada võltsitud ravimite levitamist ja veebis ebaseaduslikult ravimite müümist ning pöörata üldsuse tähelepanu ohtudele, mis on seotud ravimite soetamisega internetist. Operatsioon toimus ajavahemikul 12-19. september ning esindatud oli 123 riiki.

Operatsiooni kokkuvõtlikud tulemused on avaldatud Interpoli veebilehel: https://www.interpol.int/News-and-media/News/2017/N2017-119.

https://drive.google.com/open?id=0B6TpBhUdwWcuVlZHR3dKUEl5blE

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.