PERH ja Rakvere haigla sõlmisid partnerluslepingu

Rakvere haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev.
Rakvere haigla juhatuse esimees Ain Suurkaev.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Rakvere haigla sõlmisid partnerluse raamlepingu, mille eesmärk on parandada ravi kättesaadavust, tagada tervishoiuteenuste kvaliteet ja kasutada efektiivsemalt selleks vajalikke raviressursse.

"Eesti haiglamaastikul ei tähenda võrgustumine ainult  kontrolliõiguse omandamist üldhaigla üle. Esmatähtis on sisuline ja probleemidele lahendusi otsiv koostöö," ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu. „Rakvere haigla on meie jaoks oluline partner Põhja-Eestis ning koostööd tuleb tihendada," lisas ta. 

Regionaalhaigla ja Rakvere haigla koostöö on kestnud juba aastaid. Aastaid on regionaalhaigla eriarstid teinud vastuvõtte Rakveres ja Lääne-Viru patsiendid saanud kõrgema etapi ravi regionaalhaiglas.

„Senine aastatepikkune koostöö on jõudnud nüüd ka lepinguni ning mul on väga hea meel, et saame koos regionaalhaiglaga pakkuda Rakvere ja Lääne-Virumaa patsientidele tervikuna veelgi laiemalt raviteenuseid,“ ütles Rakvere haigla juhatuse liige Ain Suurkaev.

Haiglatevaheline partnerlusleping avab võimaluse koostööks kõigis neis valdkondades, mida partnerid vajalikuks ja võimalikuks peavad. See ei puuduta vaid personali- ja ravikorralduse küsimusi. Haiglad näevad võimalusi ravimite, seadmete ja muude kaupade ning teenuste ühishangetes, transpordiküsimuste efektiivsemas lahendamises, digilahenduste paremas kasutamises.

Partnerluslepingu täitmise kulgu hakkavad jälgima haiglate juhid regulaarsetel kohtumistel. Sisuline koostöö peaks jõudma tasemeni, et spetsialiste ei segaks haiglatevahelised juriidilised piirid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.