Kiivet: väikses koosseisus on igaühel suurem vastutus

Raul-Allan Kiivet
Raul-Allan Kiivet

Eesti haigekassa nõukogu koosseis võiks olla senisest väiksem, kuna see soodustaks sisulist arutelu, usub tervishoiuteadlane Raul-Allan Kiivet.

Meditsiiniuudised küsis Raul-Allan Kiivetilt, kes peaksid kuuluma haigekassa nõukogusse ja kas 7 on hea number.

„Iga number 5 ja 10 vahel on parem kui 15. Poole väiksem koosseis soodustab sisulist arutelu ja suurendab iga liikme vastutust. Nõukogus peaks olema poliitikud, keda oleme valinud tegema riigikogusse meie eest keerulisi ja raskeid otsuseid.

Nõukogu liikmete arvu vähendamise kõrval on veelgi olulisemaks uuenduseks, et määratakse, kes ei või olla nõukogu liige. Nimelt ei tohi uue nõukogu liige olla seotud tervishoiuteenuse osutamise või ravimite ja meditsiinitehnoloogia müümisega.

Haigekassa nõukogu peab otsuseid tegema kindlustatud isikute huvides ja maksumaksja võimaluste piires ning huvide konflikti vältimine on siinkohal väga oluline. Näiteks on olnud perioode, mil haigekassa nõukogus on olnud kaks ortopeedi või kaks radioloogi ja see ei soodustanud tasakaalustatud rahastamisotsuseid.“

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.