Jesse: tervishoiualaseid teadmisi ei eeldata

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Maris Jesse sõnul ei eelda nad tulevastelt haigekassa nõukogu liikmetelt tervishoiualaseid teadmisi.

Haigekassa seaduse eelnõus on plaan, et haigekassa nõukogu liikmed peavad olema täiesti sõltumatud. Küsimusele, kes siis ikkagi haigekassa nõukogu liikmed olla saavad, vastas sotsiaalministeeriumi meediasuhete nõunik tervisealal Eva Lehtla. "Eelnõu kohaselt nõukogu liikmeks nimetada inimese, kelle majandus- ja kutsetegevus ei ole seotud tervishoiuteenuse osutajaga ega ravimi käitlemise tegevusluba omava või meditsiinitehnoloogia tootmise või müümisega tegeleva isikuga, kui see võib mõjutada tema sõltumatust või erapooletust. Samuti ei tohiks nõukogu liige kuuluda nende tegevusalade esindusorganisatsiooni juhtorganisse. Ühtlasi peaks nõukogu liikmel olema nõukogu liikme kohustuste täitmiseks vajalikud teadmised ja laitmatu reputatsioon," vastas Lehtla.

Nõukogu liikme kandidaate saavad eelnõu kohaselt esitada Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Ametiühingute Keskliit ja Eesti Puuetega Inimeste Koda. Eelnõu esitatakse kooskõlastamiseks ministeeriumidele ja arvamuse avaldamiseks teistele osapooltele. Selliselt on toimitud ka selle eelnõu puhul. Arvamustes esitatud seisukohad vaadatakse läbi ja võimalusel arvestatakse nendega. Vajadusel konsulteerime ja selgitame eelnõu sätteid osapooletele täiendavalt. "Laekunud tagasiside põhjal on Eesti Tööandjate Keskliit ja Eesti Ametiühingute Keskliit eelnõu toetanud, Eesti Puuetega Inimeste Koda tegi ettepaneku kaaluda veel nõukogu liikmete arvu vähendamise vajadust," ütles Lehtla. Haiglate liit ja arstide liit eelnõu ei toetanud. 

Asekantsler Marise Jesse täpsustas, et nii laitmatu reputatsiooni kui vajalike teadmiste nõuded on juba alates 2001. aastast kehtivas Eesti haigekassa seaduses. "Nendele nõuetele vastavust iga kandidaadi puhul hindab liikme esitanud organisatsioon ise subjektiivselt. Liikmelt ei eeldata tervishoiualaste teadmiste olemasolu, nõukogus on pigem oluline kaasata erinevate kogemuste ja taustaga inimesi. Huvide konflikti vältimise säte tähendab, et nõukogu liige ei tohiks olla otseselt haigekassa rahade eest teenuseid osutavate partnerite ringi kuuluv,“ selgitas Jesse.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.