Rikaste TOP: ravimitest meedia ja päikeseenergiani

Margus Linnamäe
Margus Linnamäe

Ärimees Margus Linnamäe paikneb ajalehe Äripäev koostatud Rikaste topis tänavu 5. kohal. Tema varade suurust hinnatakse 164 miljonile eurole.

Margus Linnamäe suurim vara on ravimimüügikett Magnum, kuid viimastel aastatel on ta agressiivselt laiendanud tegevust meediaäris ning investeerinud ka idufirmadesse. Tema valdusfirmal UP Invest on enamusosalus meditsiinitarvikuid müüvas ettevõttes Semetron.

Ootamatu tehing

Selle aasta juulis teatas Linnamäe, et on müünud 20% talle kuuluvast MM Grupist Apollo suuromanikule Ivar Vendelinile. Nii suurest osalusest loobumine oli üllatav, sest MM Grupp koondas kõiki Linnamäe ärisid.

MM Grupi 2016. aasta konsolideeritud käive oli 481 miljonit eurot, millest 477 miljonit andsid UP Investi alla koondunud firmad. Tehingu hinda osapooled ei avaldanud ja pole ka teada, mis oli MM Grupist 2017. aasta suveks alles jäänud. Aasta tagasi hindas Äripäev viiendiku MM Grupi väärtuseks 40 miljonit eurot.

“Minu arust mängib Linnamäe siin avalikkusega sõrmkübaramängu, nagu seda viljeldakse Eesti apteegiäris,” ütles Linnamäele kuuluva Eesti Meediaga konkureeriva Ekspress Grupi suuromanik Hans H. Luik tehingut kommenteerides.

Vendelin on tuntud Videoplaneti kunagise omanikuna, lisaks kuulub talle eri firmade kaudu umbes kolmandik kultuuripoodide ketist Apollo. Äriregistri järgi kuulub Linnamäe investeerimisfirmale UP Invest täpselt pool Apollo keti omanikfirmast, ülejäänud poolest 65% on Vendelini jagu. Tehingu kohta käinud MM Grupi ametlikus pressiteates nimetatigi Vendelini Apollo suuromanikuks.

Edukas maksude optimeerija

MM Grupist viiendiku loovutamine oli ootamatu, sest Linnamäe on enda äride juhtimisel karm ja kindel. Seni on tema ärisid koondavas firmas lisaks veel ainult üks osanik – 2%ga rahvusvahelise maksuõiguse ekspert Aare Kurist, kes nõustab kliente äri ja investeeringute maksusäästliku struktureerimise ja varade piiriülese paigaldamise vallas. Kuristi nõu on olnud väärtuslik, sest Linnamäe on olnud edukas maksude optimeerija.

Linnamäe on tuntud selle poolest, et hulk tema ärisid kuulub Hollandis registreeritud kehale. MM Holdings B.V. nime kandva firma omanduses on investeerimisfirma UP Invest, millele omakorda kuuluvad Linnamäe ärid ravimifirmast Magnum kuni Eesti Meedia ja Villa Benita hooldekodudeni. Hollandi firma kuulub aga omakorda Eestis registeeritud MM Grupile, mille väikeosanikuks Vendelin saabki.

Loe pikemalt Äripäeva  Rikaste topist, millised olid Margus Linnamäe tänavused olulisemad tehingud erinevates tegevusvaldkondades ja kes veel kuuluvad Eesti 500 rikkama hulka.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.