Karu: uue seaduse jõustumiseni on aega

Aivi Karu
Aivi Karu

Põhja-Eesti Regionaalhaigla administratiivdirektor Aivi Karu sõnul lähtub haigla apteegipinna üürileandmisel kehtivatest seadustest.

Aivi Karu kommentaar: 

"Ebamõistlik ja ka ebaseaduslik oleks täna konkurentsi piirata sätete alusel, mis jõustuvad aastal 2020. Apteegi pidajatel on enam kui 2 aastat aega, et viia end aastaks 2020 uute nõuetega vastavusse.  

Ei regionaalhaigla ega ka Apteekide Arenduse OÜ ei ole pädevad BENU Apteek OÜ-le tegevusloa väljastamisega seonduvat kommenteerima, kuna meil puudub kogu informatsioon, mis on tegevusloa saamiseks ravimiametile esitatud. Meile teadaolevalt peab ravimiamet võimalikuks BENU Apteek OÜ-le J. Sütiste 19 aadressil apteegi tegevusloa väljastamist, kui apteegi ruumid on viimase valduses ja nõuetekohaselt sisustatud.

Vastavalt andmekaitse inspektsiooni seisukohale ei ole regionaalhaigla kohustatud avaldama üürikonkursile laekunud pakkumusi. Tuleb arvestada ka seda, et konkursile esitatud pakkumused sisaldavad informatsiooni, mis on ärisaladus ning mida ei saa avaldada. Regionaalhaigla küsis vaidluste lõpetamiseks BENU Apteek OÜ-lt luba nende pakkumuse avaldamiseks, kuid BENU Apteek OÜ keeldus loa andmisest. See on nende õigus ning regionaalhaigla austab seda."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.