Ossinovski: otsustasime teha kõik juriidiliselt korrektselt

Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski
Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski

Möödunud nädalal haigekassa konkursi luhtumise põhjuseks polnud sugugi puudused dokumentides, nagu siis põhjendati.

«Tegelikult ei olnud küsimus kandidaatide puudulikes dokumentides,» selgitas töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinosvki Postimehele, miks eelmisel nädalal jäi haigekassa uus juht ootamatult valimata.

Ossinovski sõnul tekkis toona nõukogul kahtlus, et kõiki haigekassa juhi konkursi tingimusi ei ole täidetud nii, et oleks võimalik «juriidiliselt lõplikult korrektselt otsuseid langetada». Haigekassa põhikirja järgi peavad kandidaadid olema leitud avalikul konkursil.

«See tähendab, et haigekassa põhikiri ei võimalda ühtegi teist viisi kandidaatide leidmiseks peale avaliku konkursi,» ütles minister. Ta lisas, et kui vajalikke kandidaate vajalikul hulgal konkursil ei ole, siis ainus viis on konkurss tühistada ja kuulutada välja uus. «Üks kahest kandidaadist, kes oli nõukogu ees nii täna kui ka eelmine kord, konkursi tähtajaks oma dokumente ei esitanud,» selgitas Ossinovski.

Ta lisas, et juriidiliste tõlgenduste järgi oleks nõukogu võinud eelmisel nädalal hääletamiseni jõuda. «Aga me otsustasime seda riski mitte võtta ja teha kõik 100-protsendiliselt juriidiliselt korrektselt,» ütles minister. Ta kinnitas, et erinevalt meedias öeldust ei olnud tegu Rain Laanega.

Haigekassa nõukogu ees käis täna ka endine ravimifirma Astra Zeneca juht Mart Levo, kes praegu töötab ravimitootjate loodud Ravimite Ehtsuse Kontrolli Sihtasutuse juhina.

Lisaks avalikule konkursile otsis haigekassale uut juhti ka personalifirma Fontes, kes pöördus mitme Eesti tippjuhi poole otse.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.