Rootsis on ravijärjekorrad kahekordistunud

Rootsis on ravijärjekorrad kasvanud viimase kolme aastaga oluliselt ja üha suurem hulk inimesi peab ootama arstile pääsu pikka aega

Kuigi Rootsis on eri piirkondades tervishoiuteenuste kättesaadavuses erinevusi, on üldine suundumis siiski selge: ravijärjekorrad on kasvanud ja üha suurem hulk inimesi peab ootama arstile pääsu pikka aega. See sai selgeks Rootsi tervishoiametnike värskest uuringust, vahendas Mediuutiset ajalehte Dagens Medicin.

Uuringu kohaselt on raskemaks läinud nii te telefonikonsultatsioonile, esmatasandi vastuvõtule kui ka eriarstile pääsemine. Esimesele visiidile 90 päeva oodanud patsientide arv on aastatel 2012 -2016 enam kui kahekordistunud.

Kui aastal 2012 oli ravijärjekorras 90 päeva oodanud 27 000 patsienti, siis kolm aastat hiljem juba enam kui 68 000 patsienti. Samuti on kahekordistunud operatsioonijärjekorras 90 päeva oodanud patsientide arv.

Kolme aastaga on ravijärjekorras ootavate arv kasvanud 17 000 patsiendilt 35 000le.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib ULTRAHELIKESKUSESSE MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

08. aprill 2018

Meditsiini­uudised

20. märts 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2017

Laadi PDF

Tervise­uudised

märts 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.