TÜ farmaatsia instituut saab 175

Täna, 12 oktoobril tähistab Tartu ülikooli farmaatsia instituut 175. juubelit konverentsiga, kus arutletakse farmaatsiaõppe ja -teaduse arengute üle.

Selle aasta oktoobris möödub 175 aastat ajast, kui Tartu ülikoolis alustas tööd farmaatsia instituut. Tartu ülikooli farmaatsia instituudi juhataja professor Ain Raali sõnul on instituut säilitanud selle aja jooksul oma iseseisvuse ja kujunenud nüüdisaegseks farmaatsia õppe- ja teaduskeskuseks.

“Auväärses vanuses, juba 175 aastat tegutsev farmaatsia instituut on näinud oma ajaloos paremaid ja halvemaid aegu, kuid tüürib nüüd tänu oma rahvusvahelisele avatusele ning töökate ja andekate kolleegide panusele kindlasti edasi parimate aegade suunas,” sõnas Raal.

Väärikat sünnipäeva tähistatakse juubelikonverentsiga “Farmaatsiaõppe ja -teaduse areng Tartu ülikoolis: Farmaatsia instituut 175”, mis toob kokku nii endised kui praegused farmaatsia instituudi õpilased, õppejõud ja koostööparterid. Konverentsi esimeses pooles vaadatakse minevikku ja arutletakse farmaatsiaõppe ja -teaduse algusaegade üle ülikoolis. Pealelõunal toimuvad töötoad, kus tutvustatakse farmaatsia uudseimaid suundi, sealhulgas ravimite 3D printimist ja elektrospinnimist. Samuti uuritakse, kuidas saab apteeker aidata ravimite koostoimete välja selgitamisel ning huvilistel on võimalik tutvuda õppe- ja teadustöö praktiliste võimalustega.

Lisaks töötubades osalemisele saab päeva teises pooles kuulata ettekandeid näiteks kompetentsipõhisest farmaatsiaõppest, droogide turustamisest Eestis ja kliinilise proviisori rollist haiglaapteegis.

Instituudi juubeli puhul kutsutakse ellu farmaatsia instituudi rajaja, farmaatsiaprofessor Eduard Silleri medal ja stipendium. Stipendiumiga hakatakse tunnustama isikuid, kellel on suuri teeneid Eesti akadeemilise farmaatsia edendamisel hariduse, teaduse või üldise arendamise valdkonnas.

Konverentsi korraldab TÜ farmaatsia instituut koostöös Eesti Akadeemilise Farmaatsia Seltsiga.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

11. september 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.