Pildid: ITKs avati kaasaegne sünnitus- ja vastsündinute keskus

Täna avati Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmajas kaasaegne sünnitus- ja vastsündinute keskus. Renoveerimistööde tulemusena valmisid uued sünnitustoad, kaasaegne operatsiooniplokk ning vastsündinute intensiivravi perepalatid.

Läinud kevadel alanud uuenemistööd on ITK sünnitusmajas lõpule jõudnud. ITK naistekliiniku juhataja Lee Tammemäe sõnul on uuenduste käigus loodud kõik tingimused, et kiiretes sünnitusabi olukordades senisest veelgi paremat ja kiiremat abi osutada.

„Kasutusele on võetud „ukselt-uksele" lahendus, mis tähendab, et sünnitustoad, keisrilõike operatsioonituba, stabiliseerimisruum ning vastsündinute intensiivravi asuvad kõik vahetult üksteise kõrval samal tasapinnal. See on äärmiselt oluline, et aegkriitilistes olukordades ei kuluks ühtegi liigset hetke transpordile või lifti ootamisele," selgitab Tammemäe.

Ehitustööde käigus läbisid uuenduskuuri kõik sünnitustoad, mille loomisel on kasutatud kõige kaasaegsemaid lahendusi sünnitajate heaolu tagamiseks ning olmetingimuste parandamiseks. Lisaks on loodud sünnitustubade kõrvale tänapäevastele nõuetele vastav operatsiooniplokk koos vastsündinute elustamis- ja stabiliseerimisruumidega, mis võimaldab tagada nii kiire kui ka vastsündinut ja ema säästva tervikkäsitluse.

Ühe suurima uuendusena on nüüdsest sünnitusmajas vastsündinute intensiivravi perepalatid, mis varasema lahenduse asemel annavad vanematele võimaluse olla oma ravi vajava vastsündinuga ööpäevringselt koos. Neonatoloogia osakonna juhataja Pille Andressoni sõnul on uutes perepalatites olemas kogu vajalik aparatuur ja sisustus, et nii lapse kui ka vanemate eest parimal võimalikul moel hoolitseda. 

„Enneaegselt sündinud lastel, kes viibivad enamiku ajast oma vanematest eemal intensiivraviosakonnas, on suur risk arengu- ja käitumishäirete kujunemiseks. Seetõttu tahamegi uute perepalatitega pakkuda vanematele võimalust viibida ööpäevringselt oma lapsega koos," lausus Andresson.

ITK sünnitusmajas sünnib aastas üle 4000 lapse, kellest enneaegsena kuni 350 last. Vastavalt teadusel põhinevatele rahvusvahelistele soovitustele peab võimalusel vastsündinu esmane adekvaatne stabiliseerimine ja ravi olema tagatud samas, kus toimub sünnitus. Ida-Tallinna Keskhaigla on oma sünnitusmaja vastsündinute intensiivravisse viimase 10 aasta jooksul palju panustanud ning see kajastub ka tulemustes – tänu perinataalabi regionaliseerimisele, tehnoloogilisele arengule ning naiste-, intensiivravi- ja lastearstide kogemustele ja koostööle on varane neonataalne suremus vähenenud ligi 10 korda, olles reaalselt võrreldav Põhjamaade tulemustega, teatas haigla.

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.