Kliinik peatas skandaalse psühhiaatri vastuvõtud

Mõistan ahistamisjuhtumid ühemõtteliselt hukka ning aitan igakülgselt kaasa ametlikule uurimisele, kinnitab Ambromed Kliiniku juht Jelena Põldsam.

Jätkub Jelena Põldsami avalik pöördumine:

Samuti kinnitan, et mul polnud 2011. aastal informatsiooni Lembit Mehilase suhtes algatatud kriminaalmenetluse osas.

Arsti ülesandeks on patsientide abistamine, mitte ohtuseadmine. Otsuseid olen teinud lähtuvalt mulle teadaolevast ning kinnitatud infost, üheks selliseks on sotsiaalministeeriumi väljastatud kehtiv arstilitsents. Lisaks olen usaldanud dr Mehilase renomeed Tartu Ülikooli lugupeetud õppejõuna.

Ükski ametivõimu institutsioonidest ei teavitanud mind käimasolevast või toimunud menetlustest, muuhulgas ka vägistamisüüdistusest. Samuti ei leidunud infot  uurimise kohta avalikes kanalites. Uurimise läbiviimisest dr Mehilase kohta sain teada Eesti Päevalehe ajakirjanikult.

Samas olen veendunud, et patsientide privaatsust tuleb austada. Kliiniku juhatajana ja terapeudina ei saa ma avalikult arutada patsientide isiklikke lugusid, seda ka juhtumite puhul, mille kirjeldused patsiendid vabatahtlikult ajakirjaniku kätte on usaldanud.

Ma ei soovi, et kellelgi meie praegustest või tulevastest patsientidest võiks tekkida kahtlus, et tema isiklikku lugu lahatakse ajalehes. Suhtlen patsientide ja tohtritega otse ning vahetult ja olen peatanud probleemsed vastuvõtud. Sellise sõnumiga, kuid mõnevõrra pikema selgituse saatsin eile hommikul ka Eesti Päevalehe ajakirjanikule.

Varasemast vägistamise uurimisest teavitas ajakirjanik mind õhtul, selleks ajaks olin juba kinnitanud, et dr Mehilase vastuvõtud on peatatud ja toetan igakülgselt uurimist. See on olulisim, mida ma tänaseks päevaks kujunenud olukorras teha saan.

Vabandan patsientide ees, kes on pidanud kannatusi taluma ning kolleegide ees, kes on toimunust häiritud.

Toimunust:

Eelmisel nädalal kirjutas Eesti Päevaleht, et psühhiaater Lembit Mehilane katsus ilma nõusolekuta depressioonihaige patsiendi rindu ja patsiendi sõnul soovitas tal mitu korda armukese võtta. Samutit andis arst patsiendile sahtlist pooliku lehe antidepressante – originaalpakendi ja infoleheta. Kliiniku juht kinnitas loos, et on palunud administraatoreil noori naisi selle psühhiaatri juurde mitte saata. Pikemalt Päevalehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.