ELi retseptidega ostetakse Eestist üha enam ravimeid

Ravimid.
Ravimid.

Ravimiameti andmed näitavad, et soodustusega retseptiravimite maksumusest tasusid patsiendid 2016. aastal keskmiselt 30% ja haigekassa 70%.

Kõige enam väljastataksegi üldapteekidest ravimeid soodustusega retseptide alusel, mille käive 2016. aastal oli 190 miljonit eurot, moodustades retseptiravimite käibest 92%, selgub ravimiameti värskest aastaraamatust.

Euroopa Liidu retseptide alusel väljastati 2016. aastal ravimeid 159 000 euro väärtuses. Kahe aasta eest oli see 111 000 eurot.

Soodusretsepti keskmist maksumust mõjutab nii väljastatud soodusravimite kogus, hind kui ka konkreetse soodusravimi valik, st kas kasutatakse sama toimeainega kallimaid või odavamaid ravimpreparaate. 2016. aastal oli soodusretsepti keskmine maksumus 22,7 eurot.

Soodustuseta retseptiravimite käive hakkas taas suurenema alates 2013. aastast, eriti suur tõus oli aastal 2016, mil käive suurenes 15% võrreldes eelneva aastaga.

ELi retseptid kasutuses juba 7 aastat

Seaduse ELi retseptide aktsepteerimiseks Eestis, võttis riigikogu vastu 2010. aasta jaanuaris. Muudatused võimaldavad üldapteegist või veterinaarapteegist retseptiravimeid saada Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna maades ning Šveitsis väljastatud retsepti alusel.

Retsept on kehtiv 60 päeva pärast väljakirjutamist, välja arvatud juhul, kui sellele on märgitud teine kehtivusaeg. Samuti peavad retseptile kantud andmed vastama sotsiaalministri määrusele.

Narkootilisi ja psühhotroopseid aineid ning neid sisaldavaid ravimeid Euroopa Liidu retsepti alusel ei väljastata.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.