Vihermäe: proviisorapteek on minu hobi ja eluviis

Proviisorapteeker Kirsti Vihermäe seisab suurema osa ajast ise leti taga.
Proviisorapteeker Kirsti Vihermäe seisab suurema osa ajast ise leti taga.

Kiisa apteegi proviisor Kirsti Vihermäe rääkis täna toimuval Ravimiseminaril, miks ta proviisorapteeki peab.

Olen üks neist proviisoritest, kes vaatamata sellele, et apteegiturg on üle kuhjatud, otsustanud veel ühe apteegi juurde teha. Ma ei kuulu ühtegi ketti.

Ühel päeval olin valiku ees, kas jätkata senise tööandjaga, või lasta end koondada ja alustada täiesti uut elu.  

Käin iga päev kellast-kellani tööl, kuid sõltun iseendast. Proviisorapteekril on oluline eneseteostuse vajadus. Ei tohi riske ja vastutust karta – julge hundi rind on haavleid täis – ja selle riski olen ma võtnud. Olen loonud ühe täis ja ühe pooliku töökoha.

Kuhu teha apteek? Määravaks sai elanike arv, kaugus, sobivad ruumid. Metsa ja kaubanduskeskusesse ei tahtnud ma minna.

Apteeki luues tuli leida omafinantseering – abiks oli väike investor. Sain selgeks, et pangast on lihtsam laenu saada täiesti alustavale firmale kui juba olemasolevale kehale.

Mida ma pean meie apteegi juures oluliseks – meil on aega iga kliendi jaoks. Apteegis pakutavast teenusest sõltub kliendi heaolu ja tervis – seega on oluline leida aega. Väikses kohas tunnevad kõiki kõiki – seega on meil väga personaalne lähenemine.

Apteegiteenus hõlmab palju aspekte – lisateenusena saab pakkuda hulka tervisenäitajate mõõtmisi. Meie piirkonnas on palju eakaid, kellel on raske arstile pääseda. On ka kliente, kes on perearstiga kokku leppinud, et nad käivadki apteegis regulaarselt vererõhku, -suhkrut ja kehakoostist mõõtmas. Kuna ma olen toitumisnõustaja taustaga, siis meie apteegis saab teha ka toidutalumatuse testi. See test toob meile kliente üle kogu Eesti.

Meie apteegi eelis on meie kaubavalik. Näiteks pakume alati alternatiive kallitele reklaamitavatele toidulisanditele.

Teeme koostööd ka teiste apteekidega – kui meil või naabritel midagi pole, siis saadame kliendi sinna, kus soovitud tooted olemas.

Kuna me asume suvilate piirkonnas, siis hoiame suvel apteeki kauem lahti ja talvel lühemat aega. Apteek ei pea olema lahti üheksast üheksani.

Mis on proviisorapteegi probleemid? Uue ettevõtte käivitamine võtab aega ja suurim probleem on pärast aastast tegutsemist maksevõimekus. Probleem on madal juurdehindlus ja ebavõrdne konkurents. Juurdehindlus on juba aastaid muutumatu.

Meie jaoks on aga kõige olulisem, et kliendid on rahul. Me oleme võitnud nende usalduse. Oluline on pädev ja usaldusväärne personal.

Minu aasta proviisorapteekrina on olnud suurepärane väljakutse ja võimalus eneseteostuseks. Ma olen nüüd proviisor 24/7.  

Proviisorapteek on minu hobi ja eluviis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.