Tervishoiu e-teenused on tagatud ka ID-kaardi sertifikaatide peatamisel

ID-kaardi sertifikaatide peatamise korral on arstidele, õdedele ja apteekritele e-tervise teenuste kasutamine tagatud ajutiselt ka uuendamata ID-kaartidega.

Ajutine lahendus läheb kasutusse kohe, kui Riigi Infosüsteemide Amet on teatanud turvariskiga ID-kaartide sertifikaatide peatamisest, selle toimimise tagab Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus (TEHIK).

 Järgneb sotsiaalministeerium teade:

"ID-kaartide kauguuendamine on tervishoiutöötajatel väga oluline ära teha, kuid oleme riigi poolt valmis teenused ajutiselt tagama ka olukorras, kus sertifikaadid on peatatud ja kõik tervishoiutöötajad pole saanud oma ID-kaardi sertifikaate veel uuendada,“ ütles TEHIKu peadirektor Katrin Reinhold. „Alternatiivlahenduse käivitamisel tunneb keskne tervise infosüsteem tervishoiutöötaja ära ka peatatud sertifikaadiga ning arst saab endiselt koostada digiretsepti ja apteeker selle alusel retseptiravimit väljastada.“

Haiglate, perearstikeskuste ja apteekide infosüsteemide arendajad on loonud võimekuse kasutada neisse süsteemidesse sisse logimiseks ka teisi võimalusi peale ID-kaardi (nt mobiil-ID või kasutajatunnus ja parool). Osaliselt võib haiglates sisselogimisega siiski probleeme esineda ja seetõttu soovitame jätkuvalt hoida ühendust oma IT-spetsilistidega, kes vajadusel aitavad leida alternatiivseid võimalusi teenuste kasutamiseks.

„Ajutiselt võib e-teenuste kasutamine praeguses erakorralises olukorras olla tavapärasest ebamugavam. Arendused on kõigil osapooltel käinud ajaga võidu joostes, mistõttu palume tervishoiutöötajatelt neil hetkedel ka mõistvat suhtumist,“ lisas Reinhold.

Endiselt ei saa dokumente krüpteerida uuendatud sertifikaatide ega ka alternatiivlahendusega. ID-kaardiga krüpteeritud dokumendid tuleb enne sertifikaatide uuendamist dekrüpteerida – vastasel korral ei ole neid võimalik hiljem avada. 

RIA teatel olid esimesed häired ID-kaartide kauguuendamisel tingitud suurest ülekoormusest.

Lisainfo ID-kaardi sertifikaatide uuendamisest aadressil: www.id.ee.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.