Resident Vipp jäi Keeniasse opereerima

Liisa Vipp
Liisa Vipp

Tartu ülikooli üldkirurgia neljanda aasta saarlasest resident Liisa Vipp (29) on ütlemata tänulik selle eest, et saab kogu oma puhkuse veeta Keenias sealseid inimesi opereerides.

 Algselt koos teiste Eesti arstidega koos vabatahtlike missioonile läinud, jäi tema sinna kauemaks. Et saaks ikka rohkem tööd teha. Vabatahtlikult.

“Läheb neljas päev. Alates eilsest olen ka öösiti väljakutses. Juhuks kui tuleb mõni erakorraline operatsioon – tavaliselt keiser. Väljakutse kestab kuus nädalat. Pesemine, söömine ja magamine ongi ülehinnatud. Aga tegelikult olen rahul ja õnnelik.” 

“Operatsioonid on hommikust õhtuni ja kui on midagi erakorralist, siis ka öösel,” kirjeldab ta oma elu. Kui Saarte Hääl temaga paar nädalat tagasi vestles, läks tal tööl kolmas nädal pausideta.

Haigla, kus Liisa töötab, pole päris tavaline haigla. See on kristlik heategevushaigla. Ta viibis Keenias ka eelmisel aastal, kuid siis suuremas haiglas songaoperatsioone tehes. Külastades aga Chaaria Mission Hospital´i nimelist väikest haiglat, ta oma sõnul suisa armus sellesse.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.