GALERII: Enneaegsed lapsed tähistasid oma päeva

Ülemaailmselt on 17. november kuulutatud enneaegse sünni päevaks, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu enneaegsuse olemusele ja sellega seotud probleemidele.

Enneaegse sünni päeva tähistati maailmas esmakordselt 2011. aastal ning Eestis on seda päeva tähistatud alates 2013. aastast. Tänaseks annab enneaegse sünni päevale igal aastal oma panuse üle 100 riigi üle maailma. 

Keskhaigla Sünnitusmajas tähistati enneaegse sünni päeva erinevate tegevustega. Üheks päevale omaseks traditsiooniks on meie sünnitusmajas kujunenud trepikontsert, mille raames esinesid sel aastal Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi viiuldajad ansambliga „Võlukeeled". 

Lisaks on saanud tavaks illumineerida sünnitusmaja sirelilillat värvi, sest just see värv on enneaegsete tunnusvärviks, tähistab uue elu algust ning sümboliseerib optimismi. Valgustamisega toetab meid valgusdisaini firma RGB Baltic ning turvateenuse pakkumisega G4S. Hoonete sirelilillaks valgustamine on üheks enneaegse sünni päeva populaarseks toetuse avaldamise viisiks. 

Huvitaval kombel tõi tänane tähtpäev meie sünnitusmajja kokku lausa kolm komplekti kolmikuid – kui noorimad neist olid alles eelmisel nädalal sündinud Gabriel, Michael ja Ricardo, siis üritust külastasid ka selle aasta juunis meie sünnitusmajas ilmale tulnud kolmikud ning trepikontserdi andnud viiuliansambli koosseisu kuulusid 2009. aastal samas sünnitusmajas ilmavalgust näinud Marta, Miina ja Paula. 

Juba kolmandat aastat tegi Suhkruingel kõikidele keerulise sünnilooga ja enneaegselt sündinud beebide vanematele, kes viibivad sel päeval meie haiglas, ka magusa üllatuse. 

Igal aastal sünnib Eestis ligi 800 last enne oma õiget aega. Lapse sünd on üks elu kõige tähtsamaid ja positiivsemaid kogemusi. Tuua laps ilmale ennetähtaegselt, on nii ema kui pere jaoks märkimisväärne emotsionaalne läbielamine. Igasugune toetus, nii moraalne, materiaalne kui emotsionaalne, on nendele lapsevanematele väga oluline. Sirelililla valguse süütamine enneaegse sünni päeval on üks ilus võimalus, millega oma toetusest märku anda.  

Sel päeval mõtleme ka nendele pisikestele enneaegsetele beebidele, kes ei suutnud kaua elada. Need lapsed jäävad kõigi südametesse kui „inglilapsed". Toetame oma mõtetes nende vanemaid ja lähedasi. Samuti mõtleme ka arstidele, õdedele ja ämmaemandatele, kes igapäevaselt puutuvad kokku enneaegselt sündinud beebide elu ja tervise eest hoolitsemisega.

 

 

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.