Siirdemeditsiini keskus palub riigilt abi

Siirdemeditsiini keskust juhib Katrin Kaarna
Siirdemeditsiini keskust juhib Katrin Kaarna

Tartu ülikool, maaülikool ja kliinikum pöördusid sotsiaalministeeriumi poole riigilt toetuse saamiseks liikmemaksu tasumiseks, et Riiklik siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskus saaks ka edaspidi kuuluda rahvusvahelisse infrastruktuuri EATRIS ERIC. Eesti on selle liige alates Eesti 2013. aastast.

EATRIS ERICu tegevusi täitvaks riiklikuks keskuseks on kolme partneri (Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja Tartu Ülikooli Kliinikum) konsortsiumina loodud Riiklik siirdemeditsiini ja kliiniliste teadusuuringute keskus.

2016. aastast alates on tekkinud olukord, kus EATRISe aastamaks summas 100 000 eurot on jäänud riikliku konsortsiumi kolme partneri – Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli ja SA Tartu Ülikooli Kliinikumi – kanda. Summa tasumine ei ole neile jõukohane.

2018. aasta alguseks peab riiklikul tasandil otsustama ja otsusest teavitama EATRISe juhtkomiteed, kas Eesti riik soovib EATRISes osalemist jätkata.

"Konsortsiumi jätkamine EATRIS ERIC liikmena on võimalik vaid juhul kui liikmemaksu summa tuleb Eesti riigi eelarvest," seisab pöördumises. Seetõttu paluvad konsortsiumi partnerid riiklikku seisukohavõttu, kas Eesti riik peab vajalikuks antud rahvusvahelises konsortsiumis koostöö jätkamist.

Euroopa siirdemeditsiini infrastruktuur EATRIS on Euroopa akadeemiliste teadusasutuste konsortsium, mis ühendab endas tipptasemel infrastruktuuri ja kompetentsuse läbi siirdemeditsiini väärtusahela.

Kuulumine EATRIS-esse on võimaldanud konsortsiumi liikmetel aktiivselt osaleda rahvusvahelistes ühisprojektitaotlustes ja ühisprojektides ning seeläbi tugevdanud meie rahvusvahelist teadusvõimekust.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.