Proviisorid: infolehe printimine on kulu

Kiisa apteek. Pilt illustratiivne.
Kiisa apteek. Pilt illustratiivne.

Eesti Proviisorite Koda soovib, et kohustusega printida retseptiravimitele apteegis vajadusel kaasa vene või inglise keelsed patsiendi infolehed kaasneks ka õigus selle teenuse eest mõistlikku tasu küsida.

Eesti Proviisorite Koja juht Karin Alamaa-Aas pöördus sotsiaalministeeriumi poole seoses ravimiseaduse muudatusega, mille kohaselt peavad apteegid hakkama tulevikus retseptiravimitele vajadusel kaasa printima kas vene või inglise keelde tõlgitud patsiendi infolehti. 

"Eesti Proviisorite Koda (EPK) leiab, et kindlasti on ravimite ohutuks kasutamiseks vajalik patsiendi jaoks arusaadavas keeles pakendiinfo kättesaadavus ja patsiendi soovil võib apteegis selle ka välja trükkida, kuid väljatrüki eest peab apteegil olema võimalus küsida tasu. Määruse seletuskirja kirjutaja on märkinud, et rakendamisest ei teki kulusid või tulusid, mis on vale, kuna apteegil tekivad kulud. Tekivad printimisega seotud kulud (printeri soetamiskulu, kui seda ei ole ja kulum, paber ja printeritint või tahm)," seisab pöördumises.

Alamaa-Aas juhib tähelepanu, et erinevates ametiasutustes või ettevõtetes, kus on võimalik materjale printida, võetakse selle eest alati ka vastavat tasu ja apteek ei peaks siin erand olema .

Seega on EPK ettepanek lisada määruse eelnõusse lause: "Väljaprindi eest võib apteek küsida mõistlikku tasu, mis katab pakendiinfolehe välja printimise kulud. Alternatiiviks võiks olla võimalus saata pakendi infoleht patsiendile e-kirjaga, mille eest tasu ei küsita."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.