Mis on vana ja uue võõrarstide eelnõu vahe?

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse
Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse kommenteeris kolmandate riikide arstide Eestis töötamist reguleerivat eelnõud, et võrreldes varasema versiooniga on palju olulisi muudatusi.

Eelmine eelnõu pandi seisma umbes aasta tagasi.

„Kui varem oli terviseamet esimene koht pöördumiseks ja amet ise hindas kõike, siis nüüd see vaid kontrollib diplomi ehtsust. Inimese avaldus läheb Tartu Ülikooli,“ selgitas Jesse. Seal määratakse komisjoni poolt arstile praktikakoht vastavas haiglas, määratakse praktijajuhendaja, praktika lõpeb teadmiste ja oskuste testiga.

Ta rõhutas, et eksam on ikkagi eestikeelne.

Varasemas praktikas tekitas segadust, mis õigused kolmandatest riikidest pärit arstil ikkagi on. Varem oli sellisel arstil piiratud õigus registris. „Nüüd on nii, et praktika aja jooksul on inimene registris oma tervishoiuasutuse ehk praktikakoha tegevusloa juures,“ jätkas Jesse.

„TISi nad ligipääsu saavad, kuid tema eest vastutab praktikabaas-haigla.“ Retsepte selline arst ei saa veel välja kirjutada. Jesse rõhutas, et uues eelnõus võtab riiki juhendaja tasu enda kanda. Juhendajad määratakse ülikooli kaudu.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.