PERH lõi riskijuhi ametikoha

PERHi peamaja.
PERHi peamaja.

Korruptsioonisüüdistused Põhja-Eesti Regionaalhaigla endiste juhtivtöötajate vastu panid haigla sel aastal senist juhtimissüsteemi mitmeti muutma.

Riigikogu liige Oudekki Loone saatis 22. novembri terviseministrile päringu, kus soovis muu hulgas teada, millised reeglite muudatused on Põhja-Eesti Regionaalhaigla teinud viimasel aastal korruptsiooniohtlike olukordade vältimiseks.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski toob sel nädalal saadetud vastuskirjas välja, et regionaalhaiglas kehtib täna uuendatud hangete kord, milles muuhulgas on sätestatud, et hankekomisjonide liikmed peavad deklareerima huvide konflikti puudumist.

Loodud on ka vastav e-lahendus regionaalhaigla dokumendihaldussüsteemis. "Uuendatud on arvete menetlemise kord, mis täpsustab arvete kontrollimise ja kinnitamise protseduure ning millega rakendatakse nn nelja-silma-printsiipi, et vähendada vigade ja pettuste riski," loetleb Ossinovski Loonele saadetud kirjas.

Uuendamisel on ka haigla sisekord, millega hakkab juhtidele kehtima äriliste huvide deklaratsiooni esitamise kohustus ning milles reguleeritakse ka kingituste temaatikat. Samuti on uuendatud lepingute menetlemise korda, milles rakendatakse ka lepingute sõlmimisel nelja-silma-printsiipi.

Sel aastal loodi regionaalhaiglas ka uus ametikoht – riskijuht.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu ütles, et riskijuhi ametikoht loodi 2017. aasta alguses. "Ettevalmistusi selleks hakkasime tegema kohe kui asusin tööle regionaalhaigla juhatuse esimehena," lisas ta. Konkursi korras valitud riskijuht Andra Migur asus tööle aprilli lõpus 2017. Enne seda töötas ta samas ametis Tallinna Lennujaamas. 

Peedu sõnul on riskijuhi tegevuse eesmärk kaardistada ja analüüsida võimalikke tegevusriske ning teha ettepanekuid töökorralduse muutmiseks viisil, et haigla riskid oleks parimal viisil ennetatud ja maandatud. Ta lisas, et riskijuhi töövaldkonda kuuluvad kindlustusvaldkonna kureerimine ja  haigla kriisihalduse ning toimepidevusplaanide (sh masskannatanutega juhtumi tegevusplaani) pidev parendamine tagamaks vältimatu abi osutamine patsientidele erinevates kriisiolukordades.

"Riskijuht on koostööpartneriks haigla auditikomiteele. Tema fookuses on loomulikult ka huvide konflikti vältimise temaatika, infoturve ja intsidendihaldus," ütles Agris Peedu.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.