Margot Peetsalu: Õppejõu jaoks on see suurim tunnustus

TÜ kirurgiliste haiguste dotsent Margot Peetsalu.
TÜ kirurgiliste haiguste dotsent Margot Peetsalu.

Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna aasta õppejõu Margot Peetsalu sõnul heaks õppejõuks olemise võti oma eriala hea tundmine ja muutustega kursis hoidmine.

Üliõpilaste tagasiside põhjal sai 2017. aasta Tartu ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna aasta õppejõu auhinna kirurgiliste haiguste dotsent Margot Peetsalu, kirjutab TÜ meditsiiniteaduste veeb.

TÜ kliinilise meditsiini instituudi dotsendi Margot Peetsalu sõnul oli tegemist väga suure ja väga meeldiva üllatusega. "Õppejõu jaoks on see suurim tunnustus, mis võimalik. Loomulikult olin ja ka olen selle üle väga õnnelik. See tähendab ka seda, et minu õpetamine sobib üliõpilastele," ütles ta.

"Õpetan kirurgilisi haigusi ja iga teema juures püüan välja tuua seda, mis on kõige olulisem ja mida tuleks tingimata meelde jätta. Üritan panna kõiki kaasa mõtlema. Et olla hea õppejõud, peaks oma eriala tundma ja uuemaga kursis olema. Kindlasti tuleb austada ja sõbralikult kohelda noori inimesi, kes tahavad ju kõik saada headeks spetsialistideks," rääkis Peetsalu.

Peetsalu sõnul on parim tudeng on see, kes osaleb praktikumides aktiivselt, küsib, kui midagi on arusaamatut, on viisakas ja sõbralik kaaslaste ja patsientide suhtes: "Ja minu suureks rõõmuks on valdav osa tudengeid just sellised!"

Lisaks tunnustati ülikooli aastapäeval programmijuhte ja iga valdkonna kümmet parimat õppejõudu.

Aasta programmijuhina tunnustati meditsiiniteaduste valdkonnast farmakognoosia professorit Ain Raali, kes on bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppekava "Proviisor" endine programmijuht.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.