Juhtkiri: Palk on vaid osa töö eest antud tasust

Alles see ju oli, kui ühiselt ahhetati asutuse sööklas suppi süües, kuidas kuskil on IT-ettevõtted, kus tööandja poolt on tasuta salat ja puuviljad, kus töötajatele oli paigaldatud redel keskpäevaseks venituseks, olid muudki spordiseadmed.

Palk oli nendes firmades ka "üks-null-üle?" suuruses, aga meelde on jäänud ikkagi see, et töötajatel tasuti palgale lisaks ka märkamise ja hoolega.

Värsket Eesti tööandjate palga TOPi sirvides jääb täna silma lisaks tuntud IT-firmadele ka mitmed meditsiiniettevõtted. Nende juhtidega vesteldes selgub, et nende jaoks on pea iga töötaja asendamatu (mitte vastupidi)!

Meditsiiniuudiste toimetus tunneb nende ettevõtete üle heameelt, kes maksavad ja märkavad. Tööandjate ebamugavus ja kõhklus palgateemadel vestelda on mõistetav – pigem võiks ja tahaks rääkida muudel teemadel, mitte raha lugeda.

Need juhid, kes 5. detsembri Meditsiiniuudiste lehes palgateemal kaasa räägivad, kõnelevad ülima soojusega oma kolleegidest, oma valdkonnast, kuhu nad on aastaid panustanud korraga nii higi, verd, aega kui ka armastust. Nad tahavad, et nende firmad oleksid elujõulised ja turul silmapaistvad ka järgmised 20 aastat ja edasi. Väärikas palk on vaid üks viise, kuidas töötajaid märgata ja tunnustada. Nendes ettevõtetes ei käida ainult tööl. Seal on ees inimesed, kellega koos on seatud ühised sihid ja kellega veedetud töine ning vaba aeg ei ole tüütu kohustus.

Meditsiinis ollakse pisut harjunud, et palk on närb ja karjääri teha raske. Ja eks ta kohati nii olegi, veel. Samas on arstide liit teinud suure töö tegevarstide palkade tõstmiseks ja töötundide normaliseerimiseks. Asjad on läinud paremaks!

Suund võiks olla nüüd see, et me ei häbene rääkida, et meil on meditsiinisektoris ameteid, kus makstakse suurt palka. Suund peaks olema, et me ei vaata kibestunult nende suunas, kes kõrget palka maksavad. Need palgamaksjad on loonud põnevaid töökohti, hoiavad mõnegi talendi kodus, maksavad Eestis makse, panustavad heategevusse ja näitavad maailmas, et Eestisse tasub teadusinvesteeringuid teha. Ärme näita näpuga, hoiame parem pöialt!

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.