Göteborgis on leetripuhang

Leetrid
Leetrid

Rootsi suuruselt teises linnas Göteborgis on lapsed haigestunud leetritesse.

Göteborgis on alates 10. detsembrist haiglasse toimetatud kaheksa leetritesse nakatunut. 

Sahlgrenska Ülikooli haigla erakorralise meditsiini laste osakond suleti täna ajutiselt arvatava üheksanda haigusjuhtumi tõttu, kirjutas Postimees.

Tervishoiutöötajad soovitavad neil, kes pole ennast leetrite vastu vaktsineerinud, seda teha. Nendel, kes kahtlustavad viirusesse nakatumist, soovitavad tervishoiutöötajad jääda koju ja võtta ühendust riikliku tervishoiualase nõuandeteenusega.

«Need inimesed ei peaks nakkusohu tõttu olema ootesaalides. Kui te siiski lähete erakorralise meditsiini osakonda, peaksite tähelepanu pöörama infostendidele ja sissepääsu juurde saadetud täiendavatele tervishoiuametnikele. Nende töö on küsida leetrite sümptomite ja vaktsineerimise kohta. Kui nad kahtlustavad nakatumist, ravitakse patsiendi eraldi ruumis,» ütles haigla peaarst Anne Haglund Olmarker.

«Inimestele, kes pole vaktsineeritud, pakutakse võimalust end kiiresti vaktsineerida. Vaktsineerimine peab toimuma kolme päeva jooksul pärast nakatumist,» lisas peaarst.

Leetrite nakatumise esimesed sümptomid on kõrge palavik, tõsine köha ja punetavad silmad, millele järgneb lööve.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.