IVKH hakkab noortele sõltuvusravi pakkuma

Süstlad.
Süstlad.

Ida-Viru Keskhaigla alustab tuleval aastal sõltuvusprobleemidega noorukite nõustamisteenusega, 2019. aastast avatakse ka statsionaarne ravi- ja rehabilitatsioonikeskus kuni 24 voodikohaga.

Koostööleping Tervise Arengu Instituudi (TAI) ja Ida-Viru Keskhaigla (IVKH) vahel sõlmiti viieks aastaks, teenuste osutamist finantseerib riigieelarvest TAI.

"Koostöös instituudiga saame pakkuda professionaalset toetust sõltuvushäiretega noortele ja nende lähedastele," kommenteeris lepingu allkirjastamist Ida-Viru Keskhaigla juhatuse esimees Tarmo Bakler.

"Ida-Virumaal on sõltuvusprobleemid suuremad kui riigi mõnes teises piirkonnas ja vastavalt tuleb sõltuvusprobleemidega noorukite ravisse ja rehabilitatsiooni rohkem panustada," lisas ta.

Praegu osutatakse riigi toel sõltuvusprobleemidega alaealistele järgmisi teenuseid:

Üle-Eesti
Ööpäevaringne kohapealne ehk kinnine rehabilitatsiooniteenus, OÜ Corrigo, Jõhvi. Teenus ei ole ainespetsiifiline, mistõttu sobib erinevate uimastite (alkohol, tubakas, narkootikum) tarvitajatele. Voodikohti on kuni 16. Teenus on patsiendile tasuta. Teenusele saamiseks helistada numbril 53624842.

Põhja-Eesti
• Ööpäevaringne kohapealne (statsionaarne) võõrutusravi alaealistele, SA Tallinna Lastehaigla, Tallinn. Teenus on patsiendile tasuta. Voodikohti on kuni 4. Teenusele saamiseks helistada 6977352 (registratuur).
• Grupiteraapia käitumisprobleemidega alaealistele, lastevanemate grupinõustamine, SA Tallinna Lastehaigla, Tallinn. Teenus on tasuta. Teenusele saamiseks helistada: noorukite nõustamisgrupid tel. 53019099; lastevanemate nõustamisgrupid tel. 6 977 292, 6 977 245, 6977 353. Telefoninõustamine numbril 5294675, E-R kell 13.00-14.00.

Ida- ja Lääne-Virumaa
Ambulatoorne nõustamisteenus alaealistele ning lastevanematele, OÜ Corrigo. Psühholoogiline nõustamine. Teenus on tasuta. Teenusele saamiseks helistada 3331115.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.