Perearstid kritiseerivad tervisekeskuste raha suunamist Viljandisse

Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivi
Eesti Perearstide Seltsi juht Le Vallikivi

Eesti Perearstid Selts saatis sotsiaalministeeriumile järelpärimise tervisekeskuste investeeringutoetuste II vooru kohta. Selts on seisukohal, et tervisekeskuste raha ei saa suunata HVA haiglate arendamisse.

Eesti Perearstide Selts (EPS) soovib täpsustada 3.01.2018 sotsiaalministeeriumi poolt väljastatud pressiteate „Riik aitab rajada tervisekeskused ka seni katmata piirkondadesse“ ja sellega kaasuva tervisekeskuste investeeringutoetuse tingimuste eelnõu sisu.

Pressiteates väljakuulutatud tervisekeskuste investeeringutoetuste II vooru avamisega samaaegselt teavitatakse otsusest toetada maakondliku tervisekeskuse rajamist Viljandisse. Seega on sotsiaalministeerium juba enne taotlusvooru algust otsustanud eraldada teiseks taotlusvooruks ettenähtud 27,9 miljonist 16 miljonit enda poolt valitud haiglavõrgu arengukava haiglale tervisekeskuse eksperimentaalprojektiks, samas kui esimeses voorus on juba antud meetme raames eraldatud  1,7 miljonit eurot toetust esmatasandi tervisekeskuse rajamiseks Viljandisse.

EPSi hinnangul on tegemist investeeringutoetuse taotluspõhimõtete jämeda rikkumisega. Tuletame meelde, et investeeringutoetuste eesmärk on esmatasandi tervisekeskuste loomine. Esmatasandi tervisekeskuste investeeringute suunamine haiglavõrgu arengukava haiglatesse on lubamatu.

EPSile teadaolevalt on Viljandi pilootprojekti näol tegemist alles varajases testimisjärgus oleva koostöövõrgustiku analüüsiga, mille käigus hinnatakse, kuidas toimivad koos esmatasandi eri osad, haigla ning sotsiaalvaldkond.  

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.