Alliku kohtuotsuse kaebasid edasi nii kaitsja kui ka prokurör

Põhja-Eesti Regionaalhaigla endiste juhtivtöötajate altkäemaksu võtmise süüasjas esitasid nii süüdistatavad kui ka prokurör apellatsioonkaebuse Tallinna Ringkonnakohtule.

Prokurör Steven-Hristo Evestus taotleb apellatsioonis tühistada Harju Maakohtu 30.11.2017 kohtuotsus osaliselt, so Tõnis Alliku õigeksmõistmises KarS § 293 lg 2 p 1 järgi ning teha selles osas uus kohtuotsus, millega mõista T. Allik süüdi KarS § 293 lg 2 p 1 järgi.

Lisaks taotleb prokurör kohaldada Tõnis Alliku suhtes lisakaristusena tervishoiusektoriga seotud valdkondades juhtival ametikohal tegutsemise keeldu kaheks aastaks.

Prokurör taotleb tühistada Marko Kilgi süüditunnistamist KarS § 201 lg 1 järgi ning tunnistada Marko Kilk süüdi KarS § 201 lg 2 p 3 järgi.

Marko Kilki ja Tõnis Alliku kaitsja Margus Kurm taotleb apellatsioonis tühistada vaidlustatav maakohtu otsus osas, mis puudutab Tõnis Alliku ja Marko Kilgi süüdimõistmist KarS § 293 lg 2 p 1, 3 järgi ning teha uus otsus ja mõista Tõnis Allik ja Marko Kilk selles süüdistuses õiguspärase süüdistuse puudumise tõttu õigeks.

Samuti taotleb Kurm tühistada maakohtu otsus osas, mis puudutab Marko Kilgi süüdimõistmist KarS § 201 lg 1 järgi ning mõista Marko Kilk selles osas õigeks. Lisaks tühistada otsus ka kaitsekulude osalise hüvitamise osas.

Esimese ja teise kohtuastme avalike suhete teenistuse pressiesindaja Anneli Vilu ütles, et ringkonnakohus ei ole hetkel apellatsioonide osas seisukohta võtnud – ei ole menetlusse võetud ega ka tähtaegu määratud. 

Harju maakohus mõistis Põhja-Eesti Regionaalhaigla endise juhi Tõnis Alliku ja haigla IT-juhi Marko Kilgi mullu novembri lõpus osaliselt süüdi.

Kohus tunnistas Alliku süüdi tarkvarafirmalt Helmes altkäemaksu võtmises, kuid ülejäänud süüdistuses õigeks.

Kilk mõisteti süüdi omastamises ja pistise võtmises, kuid õigeks grupiviisilises omastamises. Kohus mõistis Tõnis Allikule ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vangikaristuse kahe aasta ja kuue kuu pikkuse katseajaga. Marko Kilk sai karistuseks ühe aasta ja kolm kuud vangistust kaheaastase katseajaga. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.