Hulgimüüjad: uue arengukava osa peaks olema ka apteegid

Ravimihulgimüüjate liidu tegevjuht Teet Torgo
Ravimihulgimüüjate liidu tegevjuht Teet Torgo

Eesti Ravimihulgimüüjate Liit soovib rahvastiku tervise uude arengukavasse lülitada ka ravimivaldkonna.

Sotsiaalministeerium on avalikuks konsultatsiooniks esitanud "Rahvastiku tervise arengukava 2020-2030" dokumendi.

Arengukava puudutavale arvamusavaldusele alla kirjutanud liidu tegevdirektor Teet Torgo toob välja, et loodavas dokumendis tuleks siduda tervishoiu integreerimise tegevustega apteegitasand, sh näiteks tervise edendamise teenuste, e-tervise lahenduste jm lisateenuste ning võimekuste toetamine apteekide kaudu. 

Torgo rõhutab, et arengukava ei tohiks mööda vaadata ka eesseisva ravimisektori omandireformi problemaatikast. Arengukava kavandatud jõustumisega sisuliselt samaaegselt peaks rakenduma ka apteegiomandi uued nõuded, millega sisuliselt kujundatakse ümber suurem osa tänasest ravimite jae- ja hulgisektori korraldusest ning omandisuhetest.

Liidu tegevjuht jätkab, et arengukava koostamisel tuleks arvestada, kaaluda ja maandada reformi elluviimisega kaasnevaid riske ning kavandada edasised meetmed nende leevendamiseks.

Hulgimüüjad peavad oluliseks, et reformi tulemusena ei halveneks ravimite kättesaadavus patsiendile ning leiavad, et asjakohaste mõjude ja riskide hindamine, vältimine ja ennetamine peaks olema praeguse arengukava üks põhieesmärkidest.

Rahvastiku tervise arengukava 2020–2030

Rahvastiku tervise arengukava eesmärk on pikendada Eesti inimeste eeldatavat ja tervena elatud eluiga, toetada inimeste tervena elamist ja vähendada ebavõrdsust tervises.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.