Haigekassat hakkab nõustama kolm komisjoni

Haigekassa juurde tuleb lisaks kahele senisele ka kolmas nõuandev komisjon.

Lisaks kahele senisele tuleb haigekassa juurde eraldi tervishoiuteenuste loetelu otsuste nõustamise komisjon. Haigekassast öeldi, et komisjon peaks tööd alustama sel aastal, kuid detailid on veel välja töötamisel.

Kolmanda komisjoni tegevuse eesmärk on Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelu (v.a ravimid) ja meditsiiniseadmete loetelu täiendamise või muutmise suhtes Eesti Haigekassa juhatusele arvamuse andmine.

Esimene komisjon on jaanuarist ministeeriumist haigekassasse üle viidud soodusravimite komisjon. Ravimikomisjoni koosseisu kuulub 8 liiget – Eesti Arstide Liidu, Eesti Perearstide Seltsi, Eesti Puuetega Inimeste Koja, Eesti Patsientide Liidu, ravimiameti, Eesti Haigekassa, Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi ja sotsiaalministeeriumi esindajad. Komisjon on nõuandev haigekassale ja selle koosolekud toimuvad keskmiselt kahekuuliste intervallidega.

Teise komisjoni ülesanne on nõustada Eesti Haigekassa nõukogu strateegilistest küsimustes. Otsus komisjoni loomiseks tehti nõukogus 19. jaanuaril. Komisjoni korraldus, sh töö alguaeg on selgumisel. Haigekassast öeldi, et eelkõige on vaja kinnitada komisjoni koosseis. Seda saab teha siis, kui kõik organisatsioonid on oma esindajad komisjoni juurde nimetanud. Eeldatavasti toimub see veebruari jooksul.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Kas alternatiivmeditsiin peaks olema Eestis rangemini reguleeritud?

  • Jah
    76% (29)
    76% (29)
  • Ei
    24% (9)
    24% (9)

Vastanuid: 38

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

REGIONAALHAIGLA otsib HIIUMAA HAIGLASSE SISEARSTI

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

21. juuni 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.