Vallikivi: II vooru rahale võiksid kandideerida kõik

Le Vallikivi
Le Vallikivi

Meditsiiniuudiste küsimusele, kuidas peaks perearstide hinnangul jagunema tervisekeskuste eurotoetuste II vooru raha, vastas Eesti Perearstide Seltsi president Le Vallikivi.

Le Vallikivi: "II vooru raha võiks taotlemiseks olla avatud kõigile maakondadele, ka neile, kus on juba tervisekeskuste projektis eelnevaid osalenuid.

Perearstide selts kordab ka oma ettepanekut, et suurlinnadele asetatud 6 nimistu alampiir ei ole kohane, samuti oleks kohane kaaluda erisusi hajaasustusega maakondades - seda nii nimistute arvu 3-lt 2-le kui ka patsientide hulka 4500-st allapoole tuues. See oleks oluliselt mõistlikum kui filiaalide tekkimise soodustamine, mis on veel umbmäärasem mõiste kui tervisekeskus ise ja on täiesti arusaamatu, mis motivatsioon peaks tervisekeskusel olema filiaali pidada.

Lähtudes ehitushinna tõusust ning tervisekeskuse funktsiooni natuke selgemast olemusest kui aastal 2015, võiks kaaluda ka olemasolevate projektide piirmäära tõstmist. Ja kui on huvi eksperimentaalprojektide rahastamise vastu, mis võiks esmatasandit reaalselt võimestada, siis võiks perearstide seltsil olla selleks ka umbes kümmekond ettepanekut."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

20. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.