Kannus: täna lõpetavatest õdedest tervishoiule ei piisa

Õdede liidu juht Anneli Kannus.
Õdede liidu juht Anneli Kannus.

Läinud nädalal sai Tallinna ja Tartu tervishoiu kõrgkoolide talvistel lõpuaktustel kõrghariduse diplomi 228 õde ja 53 õde-spetsialisti.

"Nõudlus õdede teenuste järgi järjest kasvab. Seda suurendab vananev rahvastik ja pikaajaliste haigete arvu kasv aga ka õdede siirdumine kõrgema töötasuga riikidesse. Igal aastal peaks Eesti tervishoiusüsteemi lisanduma 500 uut õde, et täita minimaalsed vajadused," rääkis Eesti Õdede Liidu president Anneli Kannus.    

"Praegused lõpetajad annavad olulise panuse tervishoiusüsteemi, kuid suur vajadus õdede järele jääb. Ainuüksi Tallinna haiglates on näiteks 150 täitmata ametikohta. Nende täitmiseks ei jätku ka tänastest lõpetajatest, sest valdav enamus neist juba käib tööl," selgitas Kannus.

Tervishoiu kõrgkoolides toimuvad vastuvõtud niitalvel kui ka suvel. Kohe pärast lõpuaktusi toimuvad talvised avaaktused ning kahes kõrgkoolis alustavad õpinguid kokku 178 õe põhiõppe üliõpilast.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LUISA TÕLKEBÜROO otsib MEDITSIINITEKSTIDE TÕLKIJAT

Luisa Tõlkebüroo OÜ

01. märts 2018

Meditsiini­uudised

23. jaanuar 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2017

Laadi PDF

Tervise­uudised

jaanuar 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.