Lahkus kliinilise toksikoloogia suurkuju Heino Noor

Heino Noor
Heino Noor

Eile, 5. veebruari hommikul lahkus igavikku kliinilise toksikoloogia suurkuju Heino Noor.

Mullu aprillis mõni päev enne oma 95. sünnipäeva (sündis 24. aprillil 1922) ütles Heino Noor Tartu Postimehele, et on toksikoloog-klinitsistina tegelenud ägedate mürgistustega, mis olid põhiliselt enesemürgistused. «Kokku oli ägedaid eluohtlikke mürgistusi ligi 3000, nendest 15 protsenti me kaotasime, neid ei õnnestunud päästa,» lisas ta, kirjutab Tartu Postimees.

Heino Noor pälvis teenelise arsti tiitli. Haapsalu nimetas ta oma aukodanikuks, mille põhjuseks on muu hulgas sealsesse toomkiriku ristimiskabelisse tema idee järgi ja tema toetusel rajatud emaaltar nii tema ema Salme Noore kui ka kõigi eesti emade märtsisurma mälestuseks. Salme Noor lasti maha kuklalasuga 24. aprillil 1942 Sverdlovski vanglas.

Heino Noor oli riigikogu juures tegutseva okupatsioonide repressiivpoliitika uurimise riikliku komisjoni liige, aastast 1994 oli ta Eesti represseeritute meditsiinilise rehabilitatsiooni teenistuse konsultant.

Heino Noore lähedaste otsusel on matus laupäeval, 10. veebruaril kell 10 Tartu Pauluse kirikus. Leinatalituse viib läbi piiskop Tiit Salumäe.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

20. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.