Ülikool tahab androloogia lisapädevuse seadustada

Tartu Ülikool
Tartu Ülikool

Tartu Ülikool teeb ettepaneku anda uroloogia eriala residentuuris võimalus lisapädevusena androloogia eriala omandamiseks.

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna dekaan Margus Lember pöördus sotsiaalministeeriumi ettepanekuga anda uroloogia eriala residentuuris võimalus lisapädevusena androloogia eriala omandamiseks.

Selleks, et ülikooli senatil oleks võimalik kinnitada vastavalt muudetud uroloogia eriala programm, tuleks muuta sotsiaalministri 2001. aasta määrusega kinnitatud dokumendi „Residentuuri raamnõuded ja residentuuri läbiviimise kord“ sõnastust nii, et sinna saaks uroloogia juurde lisapädevusena kirja ka androloogia eriala.

Tartu Ülikool korraldab Tartu Ülikooli seaduse alusel ja kokkuleppel sotsiaalministeeriumiga arst-residentide õpet. Tartu Ülikooli seadus sätestab, et lisaks arsti või hambaarsti erialale võib residentuuris omandada eriala lisapädevuse, mis tähendab täiendavaid spetsiifilisi oskusi eriala raames.
Uroloogia erialal androloogia lisapädevuse taotlemine tuleneb vastava eriala spetsialistide vajadusest Eesti tervishoiusüsteemis. Androloogi lisapädevusega arste on sotsiaalministeerium soovinud ja tellinud juba aastaid kehtiva uroloogia programmi alt. Siinne ettepanek tähendab sisuliselt õigusliku aluse loomist androloogia kui lisapädevuse andmiseks uroloogia erialal.
Lember loodab, et muudatus jõustub peatselt nii, et see rakenduks juba käesoleva aasta residentuuri vastuvõtul.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.