Kohus teeb Kilgi ja Alliku asjas otsuse märtsi lõpul

Põhja-Eesti Regionaalhaigla endiste juhtivtöötajate Marko Kilki ja Tõnis Alliku asjas kuulutab ringkonnakohus otsuse 20. märtsil kell 14.00.

Selles asjas esitasid nii süüdistatavad kui ka prokurör apellatsioonkaebuse.

Ringkonnakohtu esindaja Anneli Vilu ütles, et prokurör Steven-Hristo Evestus taotleb apellatsioonis tühistada Harju Maakohtu 30.11.2017 kohtuotsus osaliselt, s.o Tõnis Alliku õigeksmõistmises KarS § 293 lg 2 p 1 järgi ning teha selles osas uus kohtuotsus, millega mõista T. Allik süüdi KarS § 293 lg 2 p 1 järgi.

Lisaks taotleb prokurör kohaldada Tõnis Alliku suhtes lisakaristusena tervishoiusektoriga seotud valdkondades juhtival ametikohal tegutsemise keeldu 2 aastaks.

Prokurör taotleb tühistada Marko Kilgi süüditunnistamist KarS § 201 lg 1 järgi ning tunnistada Marko Kilk süüdi KarS § 201 lg 2 p 3 järgi.

Marko Kilki ja Tõnis Alliku kaitsja Margus Kurm taotleb apellatsioonis tühistada vaidlustatav maakohtu otsus osas, mis puudutab Tõnis Alliku ja Marko Kilgi süüdimõistmist KarS § 293 lg 2 p 1, 3 järgi ning teha uus otsus ja mõista Tõnis Allik ja Marko Kilk selles süüdistuses õiguspärase süüdistuse puudumise tõttu õigeks. Samuti tühistada maakohtu otsus osas, mis puudutab Marko Kilgi süüdimõistmist KarS § 201 lg 1 järgi ning mõista Marko Kilk selles osas õigeks. Lisaks tühistada otsus ka kaitsekulude osalise hüvitamise osas.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.