Riik toetab osalemist rahvusvahelisel personaalmeditsiini konkursil

Eesti teadlased saavad sel aastal osaleda rahvusvahelisel personaalmeditsiini projektikonkursil, kus sotsiaalministeerium toetab teadlaste tööd.

Sotsiaalministeerium esitas haridus- ja teadusministeeriumile TAI teadus- ja arendustegevuste rahastamise kulud, prognoosid ja lisaeelarvetaotluste prognoosid aastateks 2017-2021.

Dokumendist selgub, et 2017. aastal oli tervisevaldkonnas TAI kõige olulisemaks tegevuseks personaalmeditsiini programmi elluviimisega seotud tegevused. Koostöös Eesti Teadusagentuuriga käivitus personaalmeditsiini kliinilised juhtprojektid rinnavähi ja südame veresoonkonna haiguste ennetuses.

2017. aastal liitus sotsiaalministeerium ERA-Net Cofund PerMediga ning alates 2018 aastast on Eesti teadlastel võimalus osaleda rahvusvahelises personaalmeditsiini projektikonkursil, kus sotsiaalministeerium toetab Eesti teadlaste tööd kuni 300 000 euroga. Ühekordne suur toetus (5 000 000) õnnestus saada ka 100 000 geenikaardi tegemiseks.

Varem on ESFRi meetmest toetatud Eesti osalemist Euroopa Sotsiaaluuringus, mille rahvusvahelise konsortsiumi liige Sotsiaalministeerium on.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.