Eestlaste loodud meetod aitab tõhusamalt ravimeid teha

Ravimitööstus.
Ravimitööstus.

Tallinna tehnikaülikooli teadlaste sulest ilmunud teadusartikkel valiti ajakirja Synthesis möödunud aasta parimaks uurimuseks.

Kirjeldatud meetodist võiks olla kasu näiteks ravimitööstuses, leidis TTÜ orgaanilise keemia professor Tõnis Kanger. Tegemist ei ole siiski otsese ravimiarendusega, kirjutab Novaator.

"Tehnikaülikoolis tegeletakse sünteesimeetodite arendamisega. See, kas mõni nendest meetoditest jõuab kunagi ravimitööstusse või leiab rakendust mõnede konkreetsete toimeainete tootmisel, seda me praegu ette ennustada ei oska. Kuid me teeme kõik, et seda meetodit heas mõttes müüa," rõhutas Kanger saates "Labor".

Kirjeldatud meetodite vastu võiks tunda märkimisväärset huvi ka ravimitööstus ise. Nimelt puudutab töö piperidiine – keemiliselt struktuurilt mesikärge meenutavaid molekule, mille nurkades asuvatest süsiniku aatomitest on asendatud üks lämmastiku aatomiga.

Selliste ühendite bioloogiline aktiivsus on väga suur. "See varieerub suurtes piirides – need on antimikroobsed, põletikuvastased, aga neid kasutatakse ka umbrohumürkides, seenemürkides jne," tõi professor mõned näited.

Täismahus artikli leiate Novaatori lehelt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.