Tõenditega äritsenud neuroloog võib kohtulikust karistusest pääseda

Tõenditega äritsenud neuroloog võib kohtulikust karistusest pääseda.
Tõenditega äritsenud neuroloog võib kohtulikust karistusest pääseda.

Juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus esitas 16. märtsil Harju maakohtule taotluse lõpetada Lääne-Tallina Keskhaigla neuroloogi Aleksandr Ranna ja tema poja Dmitri Ranna suhtes menetlus, kuna nende süü ei ole suur ja avalik menetlushuvi puudub.

Prokurör võttis arvesse, et Aleksandr Rand lahkub ametist nii Lääne-Tallinna Keskhaiglast kui ka Kallavere haiglast ning enam arstina tööle ei asu, kirjutas ERR.

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus selgitas, et prokuratuur oli nõus taotlema Aleksandr Ranna suhtes kriminaalmenetluse lõpetamist oportuniteedi põhimõttel tingimusel, et ta enam arstina ei tööta.

Süüdistuse järgi väljastas Aleksandr Rand tasu eest vajalikke arstitõendeid, arstitõendite müüki vahendas poeg Dmitri Rand ja kogu skeemi juhtis Pavel Iorin, kes väljastas libatõendeid ka ise ning võltsis selleks arst Aleksandr Ranna allkirja.

Uurimine tuvastas, et võltsitud tõendite alusel said noormehed ajateenistusse minekuks ajapikendust või vabastuse ning tõendid maksid 200–1000 eurot.

Libatõendid hankinud 18 noormehe suhtes on juba varem kriminaalasjad otstarbekuse kaalutustel lõpetatud ning neile pandi kohustus tasuda riigituludesse 1000 eurot.

Kohus teeb otsuse 29. märtsil.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.