Apteekrid: raha võim pimestab silmanägemise

Eesti Apteekrite Liit kinnitab, et apteegireform ehk apteegisüsteemi lahutamine ravimite hulgimüügiettevõtetest on vajalik, eesmärgi- ja õiguspärane.
Eesti Apteekrite Liit kinnitab, et apteegireform ehk apteegisüsteemi lahutamine ...

Eesti Apteekrite Liit kinnitab, et apteegireform ehk apteegisüsteemi lahutamine ravimite hulgimüügiettevõtetest on vajalik, eesmärgi- ja õiguspärane.

Ettepanek apteegireformi tühistamiseks teenib üksnes suurte rahvusvaheliste ravimikontsernide, mitte ravimivajajat huve.                                                     

Kuigi apteegireformi vajalikkus ei ole kahtluse all ning reformi vastuolu Euroopa Liidu ja Eesti õigusaktidega ei ole tuvastanud ei Euroopa Komisjon, meie õiguskantsler ega riigikohus, esitatakse muudatusettepanekus ometi vastupidiseid väiteid. Tänaste apteegikettide laienemine ning neile täiendavate leevenduste ja soodustuste tegemine on küll nende endi, kuid mitte Eesti ravimitarvitajate huvides.                                      

Apteekrite Liit mõistab hukka apteegireformi vääramiseks toimuva avalikkuse hirmutamise, kahunõuetega ähvardamise ning tegelikkusele mittevastava teabe avaldamise. Igaüks kes soovib praeguse apteegisüsteemi varjukülgede eest seista, julgegu seda ka avalikult tunnistada, mitte ärgu õigustagu end ravimihindade alandamise ja maa-apteekide toetamise muinasjuttudega.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

4. detsember 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.