Ministeerium keelenõude ülereguleerimiseks vajadust ei näe

Sotsiaalministeerium ütleb oma vastulauses arstide liidu tänasele avalikule kirjale välisarstide tööloa saamise kohta, et nõuded spetsialistide keeleoskusele paneb paika keeleseadus.

Ministeeriumist öeldi, et keeleoskuse nõuded kõikidel elualadel, sh tervishoius on reguleeritud keeleseaduse ja selle rakendusaktidega. Keeleseaduse § 23 lõike 4 alusel kehtestatud rakendusmäärus "Ametniku, töötaja ning füüsilisest isikust ettevõtja eesti keele oskuse ja kasutamise nõuded" nõuab arstidelt (sh veterinaararstid), psühholoogidelt, farmatseudilt ja proviisorilt C1 tasemel eesti keele oskust.

Velskrid, ämmaemandad ja meditsiiniõed aga ka tervishoiu abispetsialistid kuuluvad määruse järgi gruppi, kellelt on nõutud B2 tasemel keeleoskus.

"Riigikogule esitatud eelnõus seda nõuet ei muudeta. Seega ei ole ka mingit vajadust reguleerida arstide keeleoskust kuidagi täiendavalt tervishoiuteenuste korraldamise seaduses," seisab ministeeriumi vastuses arstide liidu täna välja saadetud avalikule kirjale.

Lisatakse, et kui välisarsti keeleoskus või selle puudumine ei võimalda tööpraktikat edukalt läbida koos selle lõpus toimuva teadmiste hindamisega, siis ta seda ka ei läbi ning arstina registrisse ei saa. "Eelnõu on selles osas lihtne ja selge. Puudub vajadus topelt regulatsioonide järele, kuna see ei tee nõuet kuidagi tugevamaks," öeldakse vastuses.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

20. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.