Amet soovib ümber korraldada insuldihaigete taastusravi

Sotsiaalkindlustusamet on seisukohal, et praegune rehabilitatsioonisüsteemi korraldus ei ole mõistlik ajuinsuldi saanud inimese vaates ning taastusravi või rehabilitatsiooni vajav inimene võiks selle saada ühest kohast.

Sotsiaalkindlustusamet soovib välja selgitada, kui pika aja möödudes jõuavad ajuinsuldi saanud inimesed rehabilitatsioonisüsteemi. Analüüsi tegemiseks esitas amet sotsiaalministeeriumile andmepäringu, kus küsis TEHIKust ajuinsuldi põhidiagnoosiga 2017. a rehabilitatsioonisüsteemis olevate inimeste isikustatud andmeid haiglaravilt väljumise kuupäevade kohta peale ajuinsuldi diagnoosi saamist ning infot, kui palju oli 2017. a ajuinsuldi diagnoosi saanud inimesi.

Teadusuuringute käigus on leitud, et peale ajuinsulti on funktsioonide taastumine võimalik u kuue kuni 12-kuu jooksul, peale seda ajaperioodi enam märkimisväärset paranemist ei ole võimalik saavutada. „Analüüsiga soovime teada saada, kui kaua läheb peale haiglaravilt (intensiivravilt ja/või taastusravilt) väljumist aega, et ajuinsuldi diagnoosiga inimene jõuaks sotsiaalse rehabilitatsiooni süsteemi ning alustada teenustega ja kas see on peale potentsiaalse taastumisaja möödumist või mitte,“ selgitas amet.

Analüüsi tulemusena soovis sotsiaalkindlustusamet alustada läbirääkimisi Eesti Haigekassaga, et muuta tänast taastusravi ja rehabilitatsioonisüsteemi korraldust inimsõbralikumaks ning kasutada ära kogu potentsiaalne taastumisaeg läbi selle, et inimene ei saa teenuseid kahes erinevas süsteemis, vaid sekkumine toimub taastusravi käigus pikemalt kui täna.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

4. detsember 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.