Mardna: lepingumahu saamine ei saa olla loterii

Ortopeedia Arstide juhatuse liikme Mihkel Mardna sõnul ei saa haigekassa lepingumahu saamine olla loterii või juhus.
Ortopeedia Arstide juhatuse liikme Mihkel Mardna sõnul ei saa haigekassa...

Eraarstikeskus Ortopeedia Arstid AS pole rahul haigekassa otsusega valida lepingupartnereid liisuheitmise teel ning pöördus murega nii haigekassa juhi kui õiguskantsleri poole, kuid haigekassa selles meetodis midagi taunimisväärset ei näe.

Ortopeedia Arstid AS pöördus tänavu augustis Eesti Haigekassa juhi Rain Laane poole ja edastas kirja ka õiguskantslerile, sest sai haigekassalt kutse liisuheitmisele, millega määrati eriarstiabi mahtusid, kirjutas ERR Uudised.

Ortopeedia Arstide juhatuse liige, ortopeed Mihkel Mardna teatas kirjas, et raviasutuste lepingumahu paika panemisel ei saa liisuheitmist kuidagi mõistlikuks pidada.

"Liisuheitmine antud olukorras riigihanke kaudu väljakuulutatud eriarstiabi mahtudele võib oluliselt kahjustada raviteenuste pakkumise järjepidevust ja ravikvaliteeti," leiab Mardna.

Ettevõte ei pea õigeks, et liisuheitmisel kandideerivad haigekassa lepingumahule uued turuletulijad samadel tingimusel haigekassaga pikalt lepingulistes suhetes olnud partneritega, kes on juba tõestanud, et suudavad kvaliteetset ravi pakkuda.

Mardna sõnul ei saa haigekassa lepingumahu saamine olla loterii või juhus. 

Haigekassa liisuheitmises probleemi ei näe

Haigekassa partnerihalduse osakonna juht Marko Tähnas ütles ERR-ile, et täiendavate arstiabi lepingupartnerite leidmiseks viis haigekassa läbi riigihanke, milles hinnati põhjalikult pakutava teenuse kvaliteeti, arstiabi kättesaadavust, pakkuja senist õiguskuulekust ning sedagi, millist allahindulust tervishoiuteenuste hinnakirjast saab pakkuja teha.

Kui pakkumuste lõplikud punktid olid teada ja need olid võrdsed, siis vaatas hindamiskomisjon veelkord üle, kas üks pakkuja pakub näiteks paremat kättesaadavust kui teine. Arvesse võeti näiteks arstide olemasolu, pädevust, digiregistratuuri olemasolu ja muud sellist.

"Kui kättesaadavus oli võrdne, siis vaatasime tervishoiuteenusele pakutavat hinnakoefitsenti ehk allahindlust haigekassa hinnakirjast. Kõikides hindamiskriteeriumites võrdsete partnerite vahel tehti lõplik otsus liisuheitmisega," selgitas Tähnas. "Riigihankes on liisuheitmine tavapärane ja aktsepteeritav meetod edukate pakkujate väljaselgitamiseks."

Neljas piirkonnas viidi läbi 12 liisuheitmist. Nende osas Tähnase sõnul ette tulnud vaidlusi, kuid põhjendatud kaebusi pole olnud.

Ka õiguskantsler jättis Ortopeedia Arstide pöördumise menetlusse võtmata.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.