Arstiteaduskond tähistab suurelt aastapäeva

Biomeedikum.
Biomeedikum.

Meditsiiniteaduste valdkond tähistab 11. ja 12. oktoobril kahe konverentsi ja piduliku vastuvõtuga arstiteaduskonna 386. aastapäeva.

Aastapäevasündmused algavad täna, 11. oktoobril biomeedikumis toimuva teaduskonverentsiga, kus valdkonna teadurid, õppejõud, doktorandid ja üliõpilased tutvustavad viimase aasta teadusuuringute tulemusi, kirjutas Tartu Ülikooli ajakiri.

Meditsiiniteaduste valdkonna kommunikatsioonispetsialisti Kristina Hermanni sõnul esitati sel aastal konverentsile rekordarv teese. "Esitlemisele tuleb 21 suulist ja 92 stendiettekannet. Seega saab konverentsilt väga hea ülevaate, milliste põnevate uurimisteemadega meditsiiniteaduste valdkonna teadlased praegu tegelevad," kinnitas Hermann.

Konverentsi avab emeriitprofessor Agu Tamm akadeemilise loenguga "Mikrobioota – inimese vältimatu partner". Stendiettekandeid saab näha biomeedikumi Schmidti keskuses.

12. oktoobril võetakse TÜ kliinikumis toimuval teemakonverentsil "Tervisevaldkonna teaduse ja innovatsiooni strateegia hetkeseis ja tulevik" vaatluse alla Eesti tervisesüsteemi teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni strateegia 2015–2020 praegune seis ja tulevikuvaated.

Eesti Teaduste Akadeemia eestvedamisel ning Sotsiaalministeeriumi ja Tartu Ülikooli aktiivsel osalemisel valminud strateegias on muu hulgas kirjas tulevikuvisioon vajalike terviseuuringute korraldamiseks ja rahastamiseks.

"Arstiteadlased tunnevad muret, et strateegiat ei ole tegelikkuses ellu viima asutud. Samuti ei ole saavutatud strateegia elluviimiseks ette nähtud rahastamise märkimisväärset kasvu," põhjendas valdkonna dekaan professor Margus Lember teemavalikut.

Konverentsi avaloengus räägib bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Eero Vasar Eesti meditsiiniteadusest rahvusvahelises teadusruumis. Strateegia elluviimist kommenteerivad Sotsiaalministeeriumi ning Eesti suurimate haiglate esindajad. Tervishoiusüsteemi tähtsaimatest arendustegevustest räägib Eesti Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane.

Aastapäevapidustused lõpetab 12. oktoobri õhtul toimuv dekaani vastuvõtt, kus antakse kätte arstiteaduskonna medalid, tunnustatakse teaduskonverentsi parimaid, antakse üle stipendiumid ning allkirjastatakse Apotheka farmaatsiaõppe ja teaduse arendusfondi statuut.

Taaselustatakse ka vana traditsioon – dekaani vastuvõtul antakse pidulikult üle möödunud õppeaasta suvel lõpetanud arst-residentide lõputunnistused.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

4. detsember 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.