Urmas Siigur kandideerib riigikogusse

Urmas Siigur
Urmas Siigur

16 aastat Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees olnud Urmas Siigur liitub Reformierakonnaga ja kandideerib Riigikogu valimistel Tartus.

Urmas Siigur ütles, et tahab koos Reformierakonnaga seista selle eest, et Eesti tervishoiusüsteemi aluspõhimõtted, nagu solidaarsus ja patsientide võrdne kohtlemine, jääksid samaks, aga pakutava teenuse kvaliteet paraneks.

“Olen ligi kaks aastakümmet olnud Eesti suurima haigla tippjuht, tunnen tervishoidu nii teoorias kui praktikas ja tean meie valukohti. Patsiendi jaoks on selleks ennekõike pikad eriarsti järjekorrad. Lisaraha ei ole siin ainus võimalik lahendus. Üleriigiline digiregistratuur ning laialdasem e-konsultatsiooni kasutamine nii perearsti ja eriarsti kui ka eriarstide vahel võiks pakkuda siin leevendust. Teiseks kättesaadavuse parendamise meetmeks on uued teenusemudelid, näiteks kaugnõustamine, interaktiivsed telemeditsiini teenused ja mobiilsed kabinetid,” ütles Siigur.

“Tervishoid on kallis, aga seda tuleb võtta mitte kui kulu, vaid investeeringut. Terve rahvas on terve ja tugeva riigi alus. Eesti tervishoid on olnud tervikuna vägagi kulutõhus, kuid ka siin on võimalusi anda rahale veel paremat väärtust. Üheks selliseks märksõnaks on raviprotsessi terviklikkuse tagamine – sujuv liikumine õigeaegsest diagnoosist ravile, edasi taastusravile ja vajadusel sotsiaalhoolduse teenusteni,“ märkis Siigur.

Reformierakonna esimees Kaja Kallase sõnul on tervishoid teema, millega tegelemist valijad uuelt valitsuselt kindlasti nõuavad ja seetõttu on tal hea meel tervitada oma meeskonnas sel alal nii pädevat inimest nagu Urmas Siigur.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.