Haigekassa naistest juhatuse liikmed said 50% palgatõusu

Pille Banhard, haigekassa juhatuse liige.
Pille Banhard, haigekassa juhatuse liige.

Haigekassa juhatuse kahe liikme palk tõusis selle aasta oktoobrist 2000 euro võrra ehk 50%. Nõukogu aseesimees Peep Peterson põhjendab seda soolise diskrimineerimise vältimisega.

Vastav haigekassa nõukogu otsus  on leitav nende kodulehelt.

Varem oli juhatuse liikmete palk 4000 eurot. Kuid uus juhatuse liige tõstis palgataseme kõrgemale. Nimelt otsiti ja leiti juunis haigekassasse neljas juhatuse liige, kelle ülesandeks on IT arendused ja digiteemad. Konkursi võitis Danske pangas IT direktor Karl-Henrik Peterson, kelle kuupalk hakkas olema 6800 eurot. 

Haigekassa nõukogu esimees Riina Sikkut põhjendab kahe juhatuse liikme töötasude tõusu asjaolu, et 1. oktoobrist toimusid muudatused haigekassa struktuuris ning nõukogu leidis, et juhatuse liikmete tasustamine vajab ümbervaatamist.

„Haigekassa juhatuse liikmete tööülesanded ja vastutus jagati ühtlasemalt ümber, mistõttu on töö sisu ka võrreldav ning seetõttu palgatasemed ühtlustati,“ sõnas Sikkut. Juhatuse liikme Maivi Parve vastutusalas on esmatasandi teenused, eriarstiabi, ravimite ja meditsiini seadmetega seonduv, aga ka klienditeeninduse ja partnerlussuhete korraldus.

Pille Banhard juhib finantsala ja raamatupidamist, aga ka kvaliteedi, nõuete ja ravikindlustuse osakondi.

Alates selle aasta 1. oktoobrist saidki kaks juhatuse liiget palgatõusu, mille tulemusena on Maivi Parve ametitasu on 6000 eurot kuus ja Pille Banhardi ametitasu samuti 6000 eurot kuus. Otsuse tegi toona 15liikmeline nõukogu ühehäälselt. Juhatuse esimehe Rain Laane ametitasu on endiselt 7800 eurot kuus ja haigekassa nõukogu aseesimees Peep Petersoni sõnul Laane palgatõusu arutlusel ei ole praegu olnud, sõlmitud on pikaajaline leping ja sellest juhindutakse.

Palga mittetõstmine olnuks diskrimineerimine

Haigekassa nõukogu aseesimees Peep Peterson jätkas, et kui vaadata Karl-Hendrik Petersoni palka, siis paraku väiksema palgaga kõrgel tasemel spetsialisti saada polnud võimalik. „Nüüd aga olid silmatorkavalt väiksed teise kahe juhatuse liikme palgad, kes on samas ka naisterahvad. Pidime palka tõstma, kuna muidu olnuks see sooline diskrimineerimine," rääkis Peterson. Seega tuli palgatase ühtlustada.

Tulemustasu arvestus muutub

Haigekassa juhatuse liikmetele maksti mulluse töö eest ka tulemustasu. Selle maksmise aluseks on haigekassa tulemuskaart, mille täitmise tulemused on leitavad aastaraamatus. 

Haigekassast saadud info kohaselt kinnitati tulemuskaart 2017. aasta aprillis kaheks aastaks (2017-2019). Kui tulemuskaart täidetakse 90-94,9% ulatuses, saab juhatus tulemustasu ühe ametipalga ulatuses, kui aga täitmine on rohkem või võrdne 95%, on ette nähtud kaks ametipalka.

Rain Laane tulemustasu oli 2017. aasta eest 6618 eurot. Sama aasta töö eest maksti Pille Banhardile tulemustasu 6667 eurot (tema oli aasta lõpuks jõudnud ametis olla 10 kuud, toim) ja Maivi Parvele 8000 eurot. 

Haigekassa nõukogu aseesimees Peep Peterson sõnas Meditsiiniuudistele, et koos haigekassa uue arengukavaga on muutunud ka juhatuse liikmetele tulemustasu arvestamine. "Kui varem oli selle aluseks n-ö arvutuste tabel, siis nüüd on nõukogul kaalutlusõigus," lisas ta. "Vaadatakse rahvatervise näitajaid, hügieeninäitajaid, innovatsiooniprojektide edenemist."

Eelarve ala- või ületäitumine tema kinnitusel suures plaanis väga palju tulemustasu otsuseid ei mõjuta, vaid on lihtsalt üks tegur kogupildis. "Sotsiaalmaksu laekumist juhatuse liikmed ju kuidagi mõjutada ei saa," põhjendas ta.

 

 

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.