Siret Trull • 4 veebruar 2014 12:56
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Psühhiaatrias on vaja regionaalse vastutuse võtmist

Psühhiaatria eriala arengukava uuendamise käigus selgus, et valdkonna peamised­ problee­mid on kvalifitseeritud tööjõu puudus, piiratud rahalised vahendid ning regionaalse­ vastutuse­ puudumine, rääkis Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliiniku arst-õppejõud Madis­ Parksepp­ novembri lõpus toimunud SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku VI sügis­konverentsil.

Parksepp märkis, et sarnased probleemid kooruvad välja ka teiste erialade arengukavadest: inimeste ja raha vähesus on üsna universaalsed mured. Psühhiaatria puhul on aga lisaprobleem, et Eesti on endiselt nelja viimase Euroopa riigi hulgas, kus puudub defineeritud vaimse tervise poliitika, mis on osalt siinse psühhiaatriavaldkonna arengu pidur.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Lugemiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee