Päeva lõpuks sotsiaalministeeriumist vastus arstidele

Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Agris Koppel vastas päeva lõpuks arstlike erialaseltsi juhtide pöördumisele, et puudujäägi katmiseks on võimalik kasutada haigekassa reserve.

Palusime vastust töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovskilt, kes on aga isapuhkusel. Tema eest vastas ministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Agris Koppel, et tervishoiu rahastamise jätkusuutlikkuse tagamiseks lahenduste väljatöötamine on plaanipäraselt käimas.

"Juba koalitsioonikõnelustel otsustati, et uus valitsus hakkab teemaga süsteemselt tegelema. 2017. aasta kevadel uue riigieelarvestrateegia koostamise ajaks on lahendus leitud," kinnitas ta. "Haigekassa eelarveline miinus ei ole uudiseks. Hetkel on puudujääkide katmiseks võimalik kasutada haigekassa reserve."

Minister Ossinovski on tema sõnul kinnitanud, et järgmisel aastal ravijuhud ei vähene. Selle rahastamiseks eraldab valitsus haigekassale täiendavaid vahendeid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.