Ravimitootjad avalikustavad: GSK Eesti toetus meedikutele oli ligi 150 000 eurot

Kopsuarst Alan Altraja sai GSK-lt mullu suurima toetuse arstile.
Kopsuarst Alan Altraja sai GSK-lt mullu suurima toetuse arstile.

GSK Eesti avalikustas täna koos teiste Ravimitootjate Liidu liikmesettevõtetega Euroopa Ravimitootjate Assotsiatsiooni (EFPIA) avalikustamiskoodeksi alusel kõik 2015. aastal tervishoiutöötajatele ja tervishoiuorganisatsioonidele tehtud maksed.

2015. aasta oli GSK Eesti kodulehele pandud info järgi viimane aasta, mil GSK maksis otsetoetusi tervishoiutöötajatele erialakonverentsidel osalemiseks ning tasustas arste ja õdesid ettekannete ja loengute eest.

Raport toetatud arstide ja meedikute nimede ja summadega on leitav siit. Toetuse on saanud pisut üle 40 arsti ja lisaks ka kümmekond õde. Lisaks on toetatud erialaseltse ja haiglaid. Kõige rohkem on toetust saanud Eesti Kopsuarstide Selts (20 000 eurot). Arstidest on suurima toetuse saanud kliinikumi kopsukliiniku juhataja professor Alan Altraja (8000 eurot, millest tasu teenuste ja konsultatsioonide eest oli 3700 eurot).

GSK Eesti toetas 2015. aastal tervishoiutöötajaid ja -organisatsioone kokku ca 146 000 euroga. Märksa suurem summa (1,8 miljonit eurot) kasutati Eestis ravimite ja vaktsiinide kliiniliste uuringute läbiviimiseks.

Tervishoiutöötajaid toetati kokku summas 83 424 eurot, millest umbes poole moodustavad toetused erialakonverentsidel osalemiseks (43 358 eurot) ning teise poole tasud lepinguga osutatud teenuste eest (40 066 eurot).

Toetati sellistel konverentsidel osalemist, mis olid seotud GSK strateegiliste teraapiaaladega: hingamisteede haigused, HIV ja vaktsiinid. Arstide ja õdede poolt GSK-le lepinguga osutatud teenustest enamuse moodustasid ettekanded ja loengud tervishoiutöötajatele suunatud seminaridel. Lisaks loengupidamisele tasustati arste ka GSK-le osutatud konsultatsioonide ja ekspertnõu andmise eest. Tasustatud koostööd tehti tervishoiutöötajatega, kes on tunnustatud eksperdid GSK fookusteraapiaaladel. Selline koostöö on vajalik, et võimaldada meil paremini mõista patsientide vajadusi.

GSK Eesti avaldab veel ka seisukohti EFPIA koodeksi ja tervishoiutöötajatele makstavate tasude avalikustamise kohta ja kirjutab oma kodulehel järgmist:

1. jaanuaril 2016 lõpetasime me globaalselt igasugused maksed tervishoiutöötajatele selle eest, et nad räägiksid retsepti väljakirjutamise õigusega tervishoiutöötajatele meie retseptiravimitest ja vaktsiinidest. EFPIA avalikustamisjuhendi alusel 2016. aasta juunis avalikustatud andmed on 2015. aastal tehtud maksete kohta.

Koostöös tervishoiutöötajatega, nüüdsest ainult nendest valdkondades, mis ei ole seotud müügiedendusega, kehtib meil rangelt „pole nõusolekut, pole koostööd“ poliitika. Selline poliitika võimaldab meil aidata kaasa EFPIA avalikustamiskoodeksi eesmärkide saavutamisele, mis meie praktilises tegevuses tähendab järgmist:

  • me püüame aktiivselt saada igalt tervishoiutöötajalt, kellega me koostööd teeme, tasude avalikustamise nõusolekut;
  • me ei tee koostööd tervishoiutöötajatega, kes ei ole andnud nõusolekut oma tasude avalikustamiseks. Tasude avalikustamise nõusoleku andnud, kuid selle tagasi võtnud tervishoiutöötajatega ei tee GSK koostööd järgmise 12 kuu jooksul.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.