Uus ravim A-hemofiilia patsientidele

Kadri Mägi-Lehtsi, Roche Eesti OÜ tegevjuht.
Kadri Mägi-Lehtsi, Roche Eesti OÜ tegevjuht.

Euroopa Komisjon kinnitas Roche ravimi Hemlibra (emitsizumab) müügiloa inhibiitoritega A-hemofiilia patsientidele, teatas ettevõte.

Ravimit Hemlibra (emitsizumab) manustatakse kord nädalas nahaalusena. Selle ravitulemused kahes III faasi kliinilises uuringus olid Roche esindaja kinnitusel paremad kui eelnevad möödamineva aktiivsusega ravimid ja seda nii lastel, noorukitel kui ka täiskasvanutel.

"Euroopa Komisjoni väljastatud Hemlibra (emitsizumab) müügiluba on hea uudis inhibiitoritega A-hemofiilia patsientidele enam  kui 20aastase  ootuse järgselt," sõnas Kadri Mägi-Lehtsi, Roche Eesti OÜ tegevjuht. "Me usume, et Hemlibra (emitsizumab) raviga kaasneb tähendusrikas muutus nende patsientide elus, st suhteliselt sarnast elu nende inimestega, kes sellest haigusest ei tea midagi ja loodame, et ravim jõuab ka Eesti patsientideni viivitusteta ning seeläbi saame kaasa aidata nii ravikoormuse vähendamisele üldisemalt ja iga patsiendi elu paremaks muutmisele konkreetsemalt.“

Ettevõtte avalike suhete juht Chris Ellermaa sõnas, et Roche Eestil on plaanis esitada taotlus ravimi kandmiseks haigekassa soodusravimite loetellu. "Taotluse esitame lähiajal. Taotluste menetlemise protsessiks on seadusega sätestatud 180 päeva, seega loodame, et alates 2019 on ravim patsientidele kättesaadav soodusravimite loetelu kaudu," lisas ta.

Tegemist on harvikhaiguse ravimiga, kuna A-hemofiilia on harvikhaigus. Eestis epidemioloogilised andmed Ellermaa sõnul puuduvad. "World Federation of Hemophilia (WFH) iga-aastase raporti alusel oli aastal 2015 Eestis 96 A-hemofiiliaga patsienti, kellest 4-l olid inhibiitorid eksogeense FVIII vastu - kõik inhibiitoriga patsiendid on täiskasvanud," täpsustas ta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.